جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۰۶

به گزارش ایرنا،ˈحمید رضا دژاگامˈ روز جمعه در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه قم در حرم حضرت معصومه(س) بیان داشت: مربیان…

به گزارش ایرنا،ˈحمید رضا دژاگامˈ روز جمعه در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه قم در حرم حضرت معصومه(س) بیان داشت: مربیان و معلمان، شهید مطهری را الگوی خود دانسته و در سازندگی انسان های متعهد در کشور حماسه بزرگی را آفریده اند.

وی گفت: مدیریت و برنامه ریزی صحیح، حاکمیت نگاه عدالت محور، بهره مندی از نظرات متخصصین و استفاده از راه های میان بر مدیریتی از برنامه های آموزش و پرورش در تحقق شعار امسال نامگذاری شده از سوی رهبر معطم انقلاب است.

وی با اشاره به این که تلاش و کوشش دلسوزانه با مدیریت جهادی مورد تاکید همه کارکنان و معلمان آموزش و پروش استان قم است افزود: ستاد نوروزی ما امسال 511 هزار نفر زائر را در مدارس اسکان داد که این آمار نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است.

دژاگام ادامه داد: جلب مشارکت های مردمی در افزایش موفقیت های آموزشی یکی از برنامه های ما در سال 93 است و جلب مشارکت مردم تنها توقع مالی از اولیاء نیست و تلاش داریم با تعامل بین اولیاء و دانش آموزان ، مدرسه را به عنوان خانه دوم مطرح کنیم تا دانش آموز احساس آرامش و امنیت کند.

وی بیان داشت: تعامل مناسب میان خانواده ها و مدارس باعث ارتقای کیفیت آموزشی می شود و می توانیم اطلاعات روان شناسی و جامعه شناسی را در اختیار والدین قرار دهیم و سطح آگاهی مردم نسبت به تربیت فرزندان را بالا ببریم.

مدیرکل آموزش و پرورش قم افزود: شناخت ارزش ها توسط دانش آموزان امری حیاتی است و آموزش و پرورش استان قم در سال 93 همراه با خانواده ها تعامل مناسبی برای نهادینه کردن ارزش ها در بین دانش آموزان خواهد داشت.

وی توجه به ترویج فرهنگ نماز و قرآن در بین دانش آموزان را دیگر برنامه آموزش و پرورش در سال جاری ذکر کرد و گفت: اولیای دانش آموزان در سال تحصیلی آینده شاهد همکاری متفاوتی از سوی آموزش و پرورش خواهند بود و از تمام ظرفیت ها و فرصت های موجود در استان چون حوزه های علمیه و مراجع تقلید بهره خواهیم برد. ک/3

7408 / 380/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *