چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۲

سلامت نیوز: مطالعات نشان می دهد که داروهای خانواده آنتی هیستامین که مهمترین گروه درمانی بیماران مبتلا به آلرژی است، قادر به سرکوب…

سلامت نیوز: مطالعات نشان می دهد که داروهای خانواده آنتی هیستامین که مهمترین گروه درمانی بیماران مبتلا به آلرژی است، قادر به سرکوب سلول های تومور هستند.
مطالعات اخیر محققان دانشگاه Commonwealth ویرجینیا نشان می دهد که داروهای ضد آلرژی، قابلیت فوق العاده ای در درمان سرطان دارند.

به گزارش هلث، محققان در حالیکه مشغول بررسی داروهای تسکین آبریزش چشم و بینی در بیماران مبتلا به آلرژی بودند، به کشف فوق العاده ای دست یافتند.

این مطالعات نشان می دهد که داروهای خانواده آنتی هیستامین که مهمترین گروه درمانی بیماران مبتلا به آلرژی است، قادر به سرکوب سلول های تومور هستند.

مهمترین خصوصیت داروهای آنتی هیستامین، مبارزه با سلول های سرکوبگر میلوئید است. این سلول ها توانایی بدن برای مبارزه با تومور را کاهش می دهند.

محققان بر این باورند که با استفاده از این راهکار می توان مهمترین گروه داروهای ضد سرطان با بیشترین کارایی و کمترین عوارض جانبی را تولید کرد.

مهمترین گروه داروهای خانواده آنتی هیستامین، سیتریزن، سایمتیدین و آنتی هیستامین هستند که برای درمان انواع آلرژی مورد استفاده قرار می گیرند.

طبق آمار بنیاد آلرژی و آسم آمریکا، از هر پنج شهروند ایالت متحده، یک نفر به انواع آلرژی یا آسم مبتلاست.

نتایج این تحقیقات در شماره اخیر نشریه The Journal of Leukocyte Biology منتشر شده است.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.