شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۰۵:۴۹

به گزارش ميهن پست – سامي يوسف خواننده شناخته شده، آلبوم جديدش به نام «مركز» را به زبان فارسي در وبسايتش معرفي كرد….

به گزارش ميهن پست – سامي يوسف خواننده شناخته شده، آلبوم جديدش به نام «مركز» را به زبان فارسي در وبسايتش معرفي كرد.

مهر به نقل از سايت آلماني زبان گلابه كولتور، سامي يوسف كه به عنوان خواننده‌اي اسلامي در سراسر جهان شناخته شده است و همواره از صدايش براي فرياد زدن صلح و دوستي بين انسان ها استفاده كرده گفت که آلبوم جديدش را به نام «مركز» به زودي در سراسر جهان به دست انتشار مي سپارد.

سامی یوسف قصد دارد که در 12 سپتامبر (22 شهریور) آلبوم «مرکز» را منتشر کند.

وي كه متولد سال 1980 در تهران است، خيلي زود توانايي‌هايش در عرصه موسيقي را نشان داد و به فعاليت‌هاي آهنگسازي و خوانندگي جلب شد.

يوسف كه در رويال آكادمي موسيقي لندن در رشته موسيقي تحصيل كرده و با آهنگسازان شناخته شده‌اي همكاري كرده است تاكنون ميليون‌ها نسخه از آلبوم‌هايش را در سراسر جهان به فروش رسانده است. مجله «تايم» نيز او را به عنوان بزرگترين موسيقيدان راك در جهان اسلام معرفي كرده است.

سامي يوسف كه به عنوان بزرگترين خواننده جهان اسلام شناخته مي شود در ويمبلي آرناي لندن و در استاديوم لس‌آنجلس برنامه اجرا كرده، در دمشق و استانبول و نيز آلمان در برابر هزاران تن از دوستدارانش به اجراي ترانه‌هايش پرداخته است.

سامي يوسف درباره آلبوم جديدش گفته است: اين كه موسيقي چقدر روحاني و چقدر سنتي باشد براي من بسيار اهميت دارد. او گفت اين مفاهيم هميشه در مركز موسيقي وي جاي دارد.

او موضوع روحاني را پيام آور عشق خوانده و مي گويد هرگز از اين موضوع دست بر نمي‌دارد.

ترانه‌هاي سامي يوسف به زبان‌هاي عربي، فارسي، تركي، و اردو و نيز انگليسي عموما با موضوع مذهبي و با تمركز بر صلح و انسان دوستي هستند.

او به روشني عليه جنگ در سوريه، عراق و اعمال خشونت عليه همه ملت‌هاي خاورميانه اعتراض كرده و تاكنون كنسرت‌هاي متعددي براي خيريه ترتيب داده است. كنسرت حمايت از دارفور او در سال 2007 و كنسرت حمايت از برنامه غدايي جهان در سال 2011 از جمله اين تلاش‌هاي او هستند. او در سال 2012 يك ويوي به ياد ماندني با عنوان «قول‌هاي فراموش شده» منتشر كرد.

«مركز» به عنوان پنجمين آلبوم سامي يوسف روانه بازار مي شود و ترانه آغازين اين مجموعه با عنوان «مرواريد» شبيه يك مديتيشن با پيش درآمدي كلاسيك است. ترانه‌هاي «آتش»، «برو» و ترانه‌اي انگليسي با عنوان «خراسان» كه با گروه كر همراهي مي‌شود، از ديگر ترانه هاي اين مجموعه هستند.

آهنگ‌های این آلبوم عبارتند از  Pearl (مروارید)، Fire (آتش)، Go (برو)، Khorasan (خراسان)، Prism (منشور)، Circle (حلقه)، You (تو)،  The Centre (مرکز)، Lament (سوگواری)، The Key (کلید)، Jaaneh Jannan (جان جانان)، Sari Gelin (ساری گلین) و خراسان.

در تکه هایی از این قطعات که در فضای مجازی منتشر شده استفاده از موسیقی ایرانی بسیار بارز است. ترکیب سازی قطعات هم ایرانی است. برخی قطعات هم به زبان فارسی اجرا شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *