پنجشنبه، ۲۳ بهمن ۹۳ - ۰۷:۲۵

به گزارش میهن پست – رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس با تأکید بر اینکه ابتکار توانایی مهار ریزگردها را ندارد، از پیشنهاد…

به گزارش میهن پست – رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس با تأکید بر اینکه ابتکار توانایی مهار ریزگردها را ندارد، از پیشنهاد نمایندگان خوزستان برای استعفای ابتکار به نشانه اعتراض به دولت خبر داد و گفت متأسفانه دولت نسبت به بحران خوزستان بی‌تفاوت است.


صیدعیسی دارایی نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط نامساعد آب و هوایی استان خوزستان، اظهار داشت: سه‌شنبه هفته قبل با حضور 11 نفر از نمایندگان خوزستان در مجلس جلسه‌ای با خانم ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست داشتیم.

وی افزود: در آن جلسه خانم ابتکار می‌خواست از موفقیت‌هایش در مهار ریزگردها گزارشی ارائه دهد که با واکنش جدی نمایندگان خوزستان مواجه شد.

نماینده اندیمشک در مجلس بر همین اساس یادآور شد: بنده با توجه به شناختی که از عراق و ایران داشتم و به مناطق بحران‌زده نیز کاملاً آشنایی دارم، در آن جلسه که معاونان خانم ابتکار نیز حضور داشتند، به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان از فکه تا جفیر گزارشی درباره ریزگردهای استان ارائه کردم.

وی ادامه داد: با توجه به خشکسالی‌های پی در پی و مکرر و عدم کارشناسی روی سدهای احداث‌شده، موجب شده که این گرد و خاک شدت یابد، به خانم ابتکار گفتم شما به وظیفه اصلی‌تان در محیط زیست عمل نکردید؛ هر سدی که ساخته می‌شود یا هر کاری که انجام می‌شود باید پیوست محیط زیست داشته باشد، اما متأسفانه هیچ پیوستی وجود ندارد.

دارایی با بیان اینکه دولت‌ها معمولاً برای محیط زیست ارزش زیادی قائل نمی‌شوند، تصریح کرد: معلوم نیست در آینده قرار است چه بلایی سر مردم خوزستان بیاید، اگر مسئله ریزگردها مهار نشود نارضایتی بزرگی بین مردم خوزستان پیش می‌آید، با وجود این همه گرد و غبار و خاک در خوزستان شاهد بودیم که مردم شهیدپرور این استان در 22 بهمن در صحنه حضور یافتند.

وی تأکید کرد: در آن جلسه به خانم ابتکار گفتیم حداقل به نشانه اعتراض به دلیل عدم اقدام دولت برای مهار ریزگردها، استعفا بدهد ولی او حرفی نداشت که به این سخنان ما بگوید، در همان جلسه با خانم ابتکار در این زمینه بحث کردیم.

به نقل از فارس ، رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان اضافه کرد: هم‌اکنون یک زلزله هوایی در خوزستان رخ داده و از آسمان به سر مردم این استان سنگ و گرد و خاک می‌بارد، 4 میلیون و 800 هزار نفر از هموطنان ما در استان خوزستان در معرض آسیب جدی قرار دارند که امراض مختلفی را برای آنها در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ادارات در خوزستان تعطیل شده و کشاورزی استان خوزستان در شرایط فعلی نابود شده است، گفت: متأسفانه دولت نسبت به این بحران شدید بی‌تفاوت است و حتی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست که حداقل باید خودش در منطقه حضور می‌یافت، به خوزستان نیامد.

دارایی یادآور شد: چند روزی هم دولت سر و صداهایی به پا کرد و وزیر بهداشت را به عنوان نماینده به خوزستان فرستاد که این اقدام هم در پی دستور رهبر معظم انقلاب بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در آن جلسه به خانم ابتکار گفتیم که شما توانایی مهار ریزگردها را ندارید، مگر اینکه رئیس‌جمهور مسئولیت این بحران را برعهده گیرد؛ همه نمایندگان خوزستان در آن جلسه خواستار استعفای ابتکار به نشانه اعتراض به دولت شدند تا مردم خوزستان برای خانم ابتکار دعا کنند اما او فقط قول پیگیری مشکل را داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.