شنبه، ۱۲ فروردین ۹۶ - ۰۳:۳۴
برند نوکیا

شرکت نوکیا که روزی فرمانروای دنیای تلفن های همراه در جهان محسوب می شد، امروز تا حد زیادی از آن فاصله گرفته و…

شرکت نوکیا که روزی فرمانروای دنیای تلفن های همراه در جهان محسوب می شد، امروز تا حد زیادی از آن فاصله گرفته و دیگر در آن مدعی نیست. اما برند نوکیا بصورت حرفه ای در زمینه های دیگری نیز فعالیت می کند که در این مطلب قصد داریم به آنها بپردازیم . در ادامه با میهن پست همراه شوید .

برند نوکیا بزرگترین نوآور و قدیمی‌ ترین شرکت موبایل جهان که در دهه گذشته به عنوان غول موبایل جهان نیز شناخته می شده امروز در عرضه های دیگری در حال فعالیت است . زمینه فعالیت های برند نوکیا برای بسیاری از کارشناسان این سوال را ایجاد کرده که آیا برند نوکیا در رقابت با غول های فناوری دوباره به اوج برمی گردد یا خیر ؟ برای پاسخ به این سوال قصد داریم به بررسی جنبه‌ های دیگر فعالیت این شرکت بپردازیم.

راه‌ اندازی شبکه اینترنت اشیا : سرویس WING‌ که نوکیا آن را به تازگی در کنگره جهانی موبایل معرفی کرده است، مخفف Worldwide IoT Network Grid بوده و نوکیا قصد دارد با کمک این شبکه جهانی، ارتباط بین اتصالات اینترنت اشیا و سرویس‌ ها را تسهیل کند . از این شبکه می‌ توان برای مدیریت و کنترل ارتباطات بین اتومبیل‌ های متصل در سراسر جهان و حتی کانتینرهای حمل بار استفاده کرد.

برند نوکیا

شبکه‌ ۵G : مدیرعامل نوکیا آقای راجیو سوری، سال گذشته در بخش شبکه‌ ۵G پروژه ۵G First را به‌ عنوان جدی‌ ترین پروژه نوکیا معرفی کرد. این پروژه با کمک آنتن‌ های انطباقی MIMO و شبکه دسترسی رادیویی (RAN) ابری برای باندهای فرکانس‌ های ۳.۵، ۴.۵، ۲۸ و ۳۹ گیگاهرتز، نسل جدیدی از انتقال داده را ممکن خواهند ساخت.با اینکه گفته می شود ۵G First به‌ زودی قابل استفاده خواهد بود . اما بطور حتم این شبکه تا سال ۲۰۲۰ بصورت تجاری و گسترده قابل استفاده نیست .به اعتقاد راجیو سوری غول‌ های اینترنتی همچون آمازون و گوگل پیش از سرویس‌ دهندگان مخابراتی در کشورها خود را با شبکه‌ های جدید منطبق خواهند کرد.

برند نوکیا

گجت‌ های پوشیدنی و ابزار سلامتی : شرکت فرانسوی Withings‌ که در زمینه‌ فناوری‌ های گجت‌ های پوشیدنی و سلامتی فعال است در سال گذشته به مبلغ ۱۲۰ میلیون دلار توسط نوکیا خریداری شد. این شرکت از اواسط سال ۲۰۱۷ تمامی محصولاتش را تحت برند نوکیا به بازار عرضه خواهد کرد . عمده فعالیت این شرکت در زمینه تولید محصولاتی همچون ترازوها، دست‌ بندهای سلامتی، دستگاه سنجش فشار خون، دماسنج و دوربین‌ های مداربسته است که البته باید گفت بسیاری از این ابزارها پتانسیل استفاده از راه دور را دارند. به همین دلیل برند نوکیا با داشتن چنین شرکتی و پیوند آن با تکنولوژی های جدیدتر بطور کلی می‌ تواند آینده‌ این صنعت را در دست بگیرد. اما از دیگر برنامه‌ های نوکیا در این عرصه پلتفرم سلامتی HIPAA است، این پلتفرم برای ارتباط بین بیمار و پزشکان برنامه‌ ریزی شده و به تیم مراقبت و پزشکان این امکان را خواهد داد تا از راه دور و به کمک تجهیزات هوشمند شرایط بیمار را تحت نظر داشته باشند. کارشناسان امیدوارند به لطف این پلتفرم از مراجعات غیر ضروری به محیط‌‌ های درمانی کاسته شود و جالب است بدانید این پلتفرم هم اکنون در انگلستان در حال استفاده است و ۶۹ هزار نفر بصورت آزمایشی از آن بهره می برند .

برند نوکیا

نظر شما در مورد دیگر فعالیت های برند نوکیا چیست ؟ بنظر شما آیا برند نوکیا در رقابت با غول های فناوری دوباره به اوج برمی گردد ؟

 

[highlight]منبع  [/highlight]  readwrite

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *