چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۴

شما هم حتما به گوشتان خورده است که اشخاصی  که دچار خارش در کف دست هستند برای آنها پول می آید یا پول…

kharshe kafe dast1 آیا خارش کف دست نشان از بیماری است؟

شما هم حتما به گوشتان خورده است که اشخاصی  که دچار خارش در کف دست هستند برای آنها پول می آید یا پول از دستشان می رود  ولی  باید گفت این کار همیشه اینجوری نیست  بلکه ممکن است حاوی نشانه دیگری نیز باشد. همانگونه  که اطلاع دارید خارش کف دست علامتی از برخی بیماری های موجود در اشخاص مثل  هپاتیت ویا … می تواند می باشد که در ادامه مختصرا در این باره  به بحث خواهیم پرداخت .

خارش کف دست همیشه مژده پول نیست
یک متخصص پوست و مو خارش کف دست را نشانه برخی از بیماری‌ها دانست.
خلیل صداقت‌پیشه متخصص پوست گفت:

خارش کف دست می‌تواند نشان‌ دهنده بسیاری از بیماری‌هایی نظیر هپاتیت باشد و در صورت تکرار باید جدی گرفته شود و آزمایشات اساسی برای پیگیری بیماری‌ها انجام شود.

وی در رابطه با حساسیت‌های دارویی و خارش کف دست، گفت: احتمال واکنش بدن به دارویی خاص و اعلام ناسازگاری در قالب خارش کف دست نیز وجود دارد که در این صورت این نشانه باید جدی گرفته و نسبت به مشورت با پزشک معالج آن دارو اقدام شود.
صداقت‌پیشه برخی از مواد شیمیایی را محرک پوست دانست و ادامه داد: حساسیت تماسی در برخورد دست با برخی مواد شیمیایی چون سیمان، شوینده‌ها، برخی رنگ‌ها که حساسیت‌زا هستند ممکن است باعث خارش دست شود.

پوست بزرگ‌ترین ارگان بدن است که وظیفه محافظت از کل بدن را بر عهده دارد، ولی به این معنی نیست که نیازی به مراقبت از پوست احساس نمی‌شود.پوست انسان در صورتی که در مقابل آفتاب، جراحت و خشکی مراقبت‌ شود می‌تواند سلامت کل بدن را حفظ کند.
صداقت‌ پیشه معتقد است: این نگهداری برای ما چندان دشوار نیست فقط کافی است که از جراحت و زخم جلوگیری کنیم و یا ضد آفتابی با SPF مناسب استفاده کنیم و رطوبت مورد نیاز آن را تامین کنیم.

منبع-http://www.idaweb.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.