پنجشنبه، ۱۵ خرداد ۹۳ - ۰۵:۳۶

سلامت نیوز: به گفته اعضای شورای شهر تهران شهرداری تهران دیه و خسارت اخیر طوفان تهران را به شهروندان پرداخت كند و رئیس…

سلامت نیوز: به گفته اعضای شورای شهر تهران شهرداری تهران دیه و خسارت اخیر طوفان تهران را به شهروندان پرداخت كند و رئیس شورای شهر تهران از شهرداری خواسته است كه در این باره شفاف سازی كند این در حالیست كه معاون شهردار از نبود چارچوب مشخص برای این پرداخت خسارت و دیه افراد سخن می‌گوید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، بر اساس طوفان روز دوشنبه 5 نفر از شهروندان تهرانی جان خود را از دست دادند و 81 نفر نیز مصدوم شدند همچنین تعدادی زیادی از خودروها به دلیل افتادن درخت دچار خسارت شدند.

در همین راستا روز گذشته احمد دنیامالی در جلسه علنی شورای شهر تهران اعلام كرد: باید ارگان و نهادی پاسخگوی خسارات مردم باشد چند هزار درخت در این حادثه از بین رفته است. برخی خودروها نیز آسیب دیده باید مشخص شود این خسارات را چه کسی باید بر عهده بگیرد و دیه قربانیان چگونه پرداخت خواهد شد.

وی همچنین پیشنهاد کرد: بانک شهر با همکاری شهرداری در اینگونه حوادث غیر مترقبه بیمه شهروندان را برعهده بگیرد تا به صورت جمعی مصدومان و آسیب دیدگان خساراتشان جبران شود.

با این وجود احمد مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران درباره این موضوع اعلام کرد: این خسارات قطعا باید پرداخت شود اما باید نحوه پرداخت خسارت به شهروندان شفاف شود که افرادی که جان خودرا از دست داده اند و یا آسیب دیده اند به چه صورت خسارت خود را دریافت کنند.

در همین راستا پیگیر نقطه نظر معاون برنامه ریزی شهرداری تهران شدیم كه متاسفانه صلاحی در این زمینه پاسخ قابل قبولی را نداد و تنها گفت: باید بررسی دقیقی از نوع حوادث، میزان و نحوه پرداخت آن تعیین شود این موضوع بررسی خواهد شد.

رحمت‌اله حافظی رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری درباره این موضوع با استناد به قوانین موجود به خبرنگار ایلنا اظهار كرد:‌ در حال حاضر شهردرای تكلیفی برای پرداخت خسارت ناشی از بلای طبیعی ندارد، صرفا در صورت اثبات تقصیر در انجام وظایف البته به تشخیص كارشناس انتخابی توسط دادگاه و به موجب حكم دادگاه مكلف به جبران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.