جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۸

 امام جمعه موقت تهران با یادآوری سهم دانشگاه‌ها در کادر سازی نظام، از فعالیت برخی عناصر منتسب به فتنه 88 در دانشگاه‌ها انتقاد…

 امام جمعه موقت تهران با یادآوری سهم دانشگاه‌ها در کادر سازی نظام، از فعالیت برخی عناصر منتسب به فتنه 88 در دانشگاه‌ها انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، آیت الله احمد جنتی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه تهران با اشاره به سالروز حمله مأموران شاه به مسجد گوهرشاد و روز عفاف و حجاب اظهار کرد: حجاب نقش اثر گذاری در جامعه دارد و تنها مسئله ای شرعی نیست؛ چراکه حجاب فلسفه‌ای دارد که جلوی حرام‌زادگی را می گیرد و پاکدامنی را حفظ می‌کند.

وی با اشاره به مشکلات امروز جامعه با مسئله حجاب افزود: باید ستادی مقتدر برای بررسی مسئله حجاب به وجود آید وافرادی با اختیارات و امکانات کامل درباره این مسئله چاره‌جویی کنند. همچنین عقلای قوم نیز باید راه حلی پیدا کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان این‌که مسئولین اجرایی را در مسئله حجاب مقصر می داند تصریح کرد: کارهای شدنی وجود دارند که انجام نشده است به طور مثال می توانند در دستگاه های اجرایی به کارمندان بگویند که با حجاب وارد مدرسه، بیمارستان، اداره و دانشگاه شوند چون مسئله حجاب تنها مربوط به خیابان ها نیست که در آن ارتباط نیروی انتظامی به خوبی کار کرده است و باید از اقداماتش تشکر کرد.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با بیان این‌که شاهدیم عده‌ای از فتنه‌گران با چراغ سبز و کلمه اعتدال امیدوار شده‌اند، گفت: این عناصر مطرود و سابقه دار که برخی از آنها محکومیت دارند و زندان رفته هستند فضا را برای حضورشان آماده دیده و در دانشگاه ها فعال شده اند که دانشگاه ها وظیفه کادرسازی نظام را بر عهده دارند.

وی افزود: شاهد انتصاب افرادی هستیم که در غائله 18 تیر 87 و فتنه 88 تأثیر گذار بوده‌اند، همچنین شاهد انتصاب افراد بدون استعلام از مراجع قضایی و یا مخالف نظر مراجع، تلاش برای بازگرداندن محکومین فتنه 88 و برکناری عناصر مومن، ادامه سرپرستی رییسان دانشگاه ها که در شورای عالی انقلاب فرهنگی رأی نیاوردند، هستیم.

وی با انتقاد از این‌که سرپرستی افرادی که از شورای انقلاب فرهنگی رأی نیاورده‌اند، در دانشگاه ها ادامه دارد، گفت: این چه دهان‌کجی به مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی است که افرادی با این ویژگی‌ها یکی یکی پست ها را اشغال می‌کنند، من نمی دانم این چه برخوردی بود که مجلس داشت، معتقدم باید عمل باشد، من شخصاً باورم نمی شود، چون معتقدم کسی که اول کار خود را نشان داد، هویت خود را مشخص کرده است.

امام جمعه موقت تهران با تشکر از عملکرد قاطع قوه قضاییه و آیت الله لاریجانی در برخورد با عناصر فتنه، تصریح کرد: از جمله یکی از سران فتنه که سه سال است پرونده‌اش پر شده و غنی‌ترین پرونده را دارد، با فشارهای بسیار رسیدگی به پرونده اش عقب می‌افتد. در حالی که همه در برابر دستگاه قضا مساوی هستند ، چرا فشارها مانع اجرای عدالت می‌شوند، این برای ما قابل قبول نیست.

جنتی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر این‌که اعتدال خوب است و اسلام نیز به آن توصیه می‌کند، گفت: اعتدال یعنی مقابله با کفار پس این‌که با دشمن و عناصر شناخته شده آن برخورد نکنیم، ضد اعتدال و عین افراط است. پس باید مراقب باشیم که برخی در صحنه سیاسی کشور با شعار اعتدال جریان مومن را کنار نزنند، چون همین جریان مومن است که در مواقع خطر زودتر از همه سینه سپر می‌کند و در مشکلات به حمایت دولت می‌آید.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران به سالگرد تاسیس شورای نگهبان در 26 تیرماه اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان از اول تا به حال دارای ویژگی های قاطعیت، عدم سازش پذیری و عدم نفوذپذیری بوده است و به هیچ جا وابسته نبوده و استقلال کامل دارد و همین طور کاملاً قانون را رعایت می کند . البته نمی گویم هیچ خطایی نکرده‌ایم و حتماً اشتباهاتی بوده است، اما همواره مواضع روشن شورای نگهبان قابل دفاع است و این را می دانیم که دهان افراد را نمی توان بست.

جنتی با اشاره به اتفاقات فلسطین و عراق گفت : خداوند آمریکا و انگلیس و اسرائیل، این مثلث شوم را لعنت کند و به مردم فلسطین می گوید که در مسیر مقاومت و استقامت در برابر ظلم دردسرهایی وجود دارد که باید تحمل کنند، اما عاقبت آینده از آن شما است. همچنین در عراق هم شاهد جنایت های بی رحمانه‌ی تروریسم ها هستیم که این شرارت ها بی سابقه است اما آمریکا و مجامع جهانی نفسشان در نمی آید و تماشا می کنند.

وی افزود: خوشبختانه در عراق شاهد آثار شکست اشرار هستیم و در این راستا از آیت الله سیستانی به خاطر فتوای به موقعشان تشکر و قدردانی می کنیم.

به گزارش ایسنا آیت الله جنتی همچنین با تبریک به مناسبت میلاد امام مجتبی(ع) و تسلیت به مناسب وفات حضرت خدیجه و رحلت آیت الله محمدی گیلانی افزود: آیت الله محمدی گیلانی مردی متین، باوقار و دارای خلوص بودند که 11 سال در شورای نگهبان همکار ما بودند و در دوران انقلاب مسئولیت سنگین دستگاه قضا را به عهده داشتند.

این عضو مجلس خبرگان همچنین به وضعیت جسمانی آیت الله مهدوی کنی اشاره کرد و گفت: امید است که با دعای خیر شما مردم مومن در این شب‌های عزیز شاهد بهبود وضعیت ایشان باشیم.

بر اساس این گزارش جنتی در خطبه های اول نماز جمعه این هفته تهران نیز با بیان این‌که هر عمل خیر یا شر عاقبتی دارد گفت: یکی از بدترین نتایج گناه، سلطه شیطان است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به این‌که 86 مورد در قرآن درباره شیطان صحبت شده است گفت: نباید شیطان را به دوستی خود بگیریم همانطورکسانی که با دشمنان جمهوری اسلامی مثل انگلیس و آمریکا و اسرائیل دوستی می کنند با مردم خود دشمنی می کنند.

جنتی با بیان این‌که یکی از نتایج دوستی با شیطان این است که انسان را از فقر می ترساند و در نتیجه از نفاق دور می کند، اظهار کرد: شاهدیم کسانی که از فقر می ترسند به کمک آمریکا روی می آورند و ملت خود را با دلار آمریکایی معامله می کنند. در حالی که خدا می فرماید من شما را بی نیاز می کنم.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران خاطر نشان کرد: یکی دیگر از توطئه های شیطان این است که انسان را مغرور کرده و قدرت تشخیص را از او می‌گیرد. همانطور که امروز شاهدیم عده ای از تروریست‌ها احساس گناه نمی کنند و به خیال خودشان با نام انسان کارهای خوبی انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.