یکشنبه، ۲۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۴۳

حجت‌الاسلام جعفر رحیمی ظهر شنبه در حاشیه برگزاری مراسم اولین سالگرد عالم ربانی آیت الله سید عزالدین حسینی زنجانی افزود: مرحوم سید عزالدین…

حجت‌الاسلام جعفر رحیمی ظهر شنبه در حاشیه برگزاری مراسم اولین سالگرد عالم ربانی آیت الله سید عزالدین حسینی زنجانی افزود: مرحوم سید عزالدین حسینی دارای شخصیت فصیحی بود که دارای نوآوری‌های فکری هم در مسائل علمی و هم در مسائل عملی بودند.

امام جمعه ابهر گفت: عالم ربانی آیت‌الله حسینی زنجانی شخصیتی داشت که جامع علوم معقول و مفتول بوده  است.

حجت‌الاسلام رحیمی تاکید کرد: آیت‌الله حسینی زنجانی، دارای سعه صدر عجیبی بود و به خوبی می‌شد مردم داری او را در چهره‌اش مشاهده کرد و از آن مهمتر او یک معلم تولیدگرا بود نه مصرف‌گرا و دو بال پرواز داشتند، یک بال اندیشه و دانش و یک بال تعلیم اندوخته‌ها و قلبش سرشار از حب محبوب بود و آکنده از عشق به معبود.

وی یاد اورشد: آن مرحوم، متفکری عظیم الشان، فهیم عالی مقام، محققی وارسته و عارفی واصل و آگاه به تحقیقات زمان و محبی صادق و نهایتا از شاگردان طراز اول و برجسته امام و آیت ا… بروجردی و علامه طباطبایی بودند.

امام جمعه ابهر تاکید کرد: باید در چنین روزی بر چنین شخصیتی “سلام علیه یوم و ولد و یوم یموت و یوم یبعث حیا” گفت.

حجت الاسلام رحیمی یاد آورشد: آنچه که برای جامعه امروز ما مهم است این است که مردم و مسئولین عنایت ویژه‌ای به آیین‌ها باشند و در فکر حوزه علمیه و تربیت چنین بزرگانی باشند که اجازه ندهیم بیگانگان بر کشور ما تصمیم گیری کنند.  

وی گفت: اگر این علما از جامعه اسلامی بروند ستون‌های دین سست خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.