جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۴۱

آیت‌الله جعفر سبحانی، تلاش در جهت احیای آثار تخریب‌شده را امری ضروری دانست و تصریح کرد: نیاز است عکس و اسناد این آثار…

آیت‌الله جعفر سبحانی، تلاش در جهت احیای آثار تخریب‌شده را امری ضروری دانست و تصریح کرد: نیاز است عکس و اسناد این آثار که آثاری توحیدی و اسلامی هستند نه شرک، منتشر شود تا زائران با این آثار بیشتر آشنا شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، این مرجع تقلید روز پنجشنبه در همایش مسعای قلم در قم، گفت: امروز جانفشانی در حج با توجه به این‌که جهان و دولت‌های استکباری بر علیه تشیع قیام کرده‌اند، فریضه عالی و امر به معروف بزرگ است.

وی افزود: تشیع همچون خورشید است و هر چه این‌ها تلاش کنند به تشیع ظلم کنند، چند صباحی می‌توانند حکومت کنند و در نهایت پیروز واقعی تشیع و اسلام است.

این مرجع تقلید در ادامه به تبیین برخی مسائل پیرامون حج پرداخت و خاطرنشان کرد: حج دارای اثرات بسیار بالایی است که یکی از آن‌ها پالایش نفس است، یعنی زائر حج باید نفسش از هر گونه خطا و گناهی پالایش و پاک شود.

سبحانی همچنین گفت: روحانیان حج باید تلاش کنند یک نوع تحلل فکری در زائران ایجاد کرده و نفس آنها را به سوی معنویت و تقوا سوق دهند تا زائران خانه خدا از هرگونه گناه، فسق و جدال دوری کنند و به تمام معنا پاک شوند.

وی با بیان اینکه “ایجاد وحدت در امت اسلامی یکی دیگر از اثرات حج است”، تصریح کرد: تمام اعمال حج یک نوع معرفت و کمال است و ما باید این مطلب را برای زائران خدا به خوبی تبیین کنیم تا آگاه شوند که حج پاک‌کننده و متقی است.

این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه “باید کشور سعودی توجه به این امر داشته باشد که امنیت را برای زائران خدا فراهم کند”، یادآور شد: همه افراد چه روحانی و غیر روحانی و از هر قومی باید خانه خدا را محل امن الهی بدانند و این وظیفه کشور سعودی است که خانه خداوند را ایمن از هر گونه تعرضی نگه دارد.

آیت‌الله سبحانی در پایان اظهار کرد: جمع‌آوری و نشر سفرنامه‌هایی که شیعیان و اهل‌سنت نوشته‌اند بسیار مهم است، چون همه این‌ها سند هستند و آثار را معین کرده‌اند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.