پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۰۴:۳۹

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله محسن كازرونی ظهر پنجشنبه در مراسم بزرگداشت آیت‌الله مهدوی‌کنی در حرم مطهر رضوی گفت: وظیفه‌ای كه بر دوش…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله محسن كازرونی ظهر پنجشنبه در مراسم بزرگداشت آیت‌الله مهدوی‌کنی در حرم مطهر رضوی گفت: وظیفه‌ای كه بر دوش پیامبران بوده است امروزه بر عهده عالمان دینی گذاشته شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: آیت الله مهدوی كنی از یاران وفادار به نظام و از ستون های انقلاب به شمار می‌رفت كه از دست دادن وی برای همه غم و اندوه بزرگی بود.

 وی با اشاره به اینكه آیت‌الله مهدوی كنی الگوی روحانیت بود گفت: ایشان از لحاظ سیاسی، علمی، اجتماعی و معنوی بسیار بالا بود و به خوبی می توانست اصل روحانیت را نشان دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: آیت الله مهدی كنی در تصمیم گیری هایش از بصیرت استفاده می كرد و این را در سیاست و دیانت ایشان می توانستیم ببینیم و همچنین وی در دوران خدمت با توجه به اینكه شهرت و قدرت داشت حرف خلافی نگفت كه نشان از تذهیب نفس آیت‌ الله مهدوی كنی دارد.

آیت الله كارونی ادامه داد: سوابق خدمت ایشان باعث می شد تا در هر انتخاباتی نامزد می‌شد، می‌توانست منتخب مردم شود اما در هیچ انتخاباتی نامزد نشد و فعالیتش در انتخابات خبرگان به دلیل تكلیفی بود كه بر عهده داشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: آیت‌الله مهدوی كنی در تبعیت از رهبری بسیار ویژه بود و یكی از ویژگی‌های اخلاقی ایشان به شمار می‌رفت.

وی افزود: ایشان رهبری را فقط در بعد سیاسی نمی‌دید و اعتقاد داشت كه رهبری برخاسته از نظام فكری شیعه داشته و همین باعث شده است كه ایشان از سایر رهبری های كشورهای دیگر، متمایز می كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *