جمعه، ۰۲ آبان ۹۳ - ۰۵:۵۵

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی حاجی زاده ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهر تبریز با تاکید بر اینکه پیروی…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی حاجی زاده ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهر تبریز با تاکید بر اینکه پیروی از ولایت فقیه بارزترین ویژگی آیت‌الله مهدوی کنی بود، ادامه داد: وی همچنین از یاران امین و با تقوای امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب بود که خدمات ارزنده ای به انقلاب و این کشور کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه عده ای تازه به دوران رسیده می پندارند که وارثان انقلاب هستند، افزود: امثال آیت الله مهدوی کنی ها هرگز دنبال مقام و ریاست نبودند و فقط می خواستند این انقلاب روی آرمان های خود بماند و پیش رود.

حجت الاسلام حاجی زاده با تاکید بر ضرورت رعایت شئونات اسلامی در عزاداری های ماه محرم، گفت: قیام امام حسین (ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر انجام شد و باید اکنون در مراسمات مختلف حرمت و جایگاه قیام امام حسین(ع) و ماه محرم حفظ شود.

وی در خصوص حکم اعدام شیخ النمر هم گفت: این حکم برخلاف احکام اسلامی است و اعتراضات به این حکم هم ادامه دارد تا جایی که علمای اهل سنت نیز این حکم را قبول ندارند.

امام جمعه موقت تبریز اظهار داشت: این خبر موجب تظاهرات در عربستان شده و بازتاب وسیعی در جهان اسلام داشته و بسیاری از شیعیان و حامیان حقوق بشر خواستار آزادی رهبر شیعیان عربستان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *