چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۲

جمعی از تجمع العلمای جبل عامل لبنان، روز دوشنبه در محل دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با آیت‌الله یزدی رئیس شورای عالی…

جمعی از تجمع العلمای جبل عامل لبنان، روز دوشنبه در محل دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با آیت‌الله یزدی رئیس شورای عالی این تشکل دیدار کردند.

به گزارش ایسنا، در این دیدار شیخ علی حسن خازم – رئیس تجمع العلمای لبنان – به معرفی تجمع و اعضا پرداخت و در ادامه با بیان اینکه “ریشه شکل‌گیری تجمع العلمای لبنان، روح انقلاب اسلامی ایران و بیانات امام خمینی(ره) ‌است”، اظهار کرد: پیام انقلاب اسلامی برای دیگر کشورهای مسلمان و جهان، بیداری و آگاهی بیشتر از معارف اسلام بود.

وی امام خمینی(ره) و بعد از ایشان، مقام معظم رهبری را ولی امر مسلمین جهان دانست و افزود: روح شکست‌ناپذیر این گروه در مقابل استکبار جهانی و استثمار داخلی حفظ ایمان و اتحاد است.

رئیس تجمع العلمای لبنان افزود: این تجمع یکی از پایه‌های ارزشی و دینی حزب‌الله لبنان است و هدف خود از سفر به ایران را ارتباط نزدیکتر با مراجع عظام و علمای اعلام و روحانیت حوزه‌های علمیه و تجدید پیمان با ارزش‌های انقلاب اسلامی ایران دانست.

در ادامه، آیت‌الله یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن خیر مقدم، از حضور علمای لبنان به جامعه مدرسین قدردانی کرد و گفت: همواره حق پیروز است و این یک وعده الهی است. در هر زمان و مکانی دشمن وجود دارد و وظیفه علما کنار گذاشتن اختلافات جزئی و شناخت دشمن اصلی است و امروز دشمن اصلی آمریکا و اسرائیل است که متأسفانه برخی از کشورهای منطقه با آنان همسو شده‌اند.

وی ضمن موفقیت‌آمیز خواندن انتخابات سوریه و انتخاب بشار اسد به عنوان رئیس‌جمهور این کشور، افزود: استکبار جهانی امروز در پی شکستن اولین خط مقاومت، یعنی سوریه است و ما باید از این کشور حمایت کنیم.

یزدی همچنین با اشاره به وجود ادیان و مذاهب گوناگون در لبنان، اظهار کرد: لبنان در طی تاریخ خود شامل ادیان و فرق گوناگون بوده و الگوی زندگی مسالمت‌آمیز آن همیشه مورد تحسین قرار گرفته است و باید در عصر حاضر نیز ادامه پیدا کند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین ضمن انتقاد از فتاوای برخی مفتیان وهابی در تجویز جهاد نکاح، گفت: چگونه به شخصی که فتوی به جواز زنای محصنه تحت عنوان جهاد نکاح می‌دهد عالم گفته می‌شود؟

وی در پایان، رمز پیروزی علمای اسلام و روحانیت در حال حاضر را وحدت علما و همه مسلمین دانست و تاکید کرد: باید تلاش کرد که این وحدت در بین همه علمای کشورهای اسلامی ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.