سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۱

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله صادق آملی لاریجانی عصر دوشنبه در مراسم افتتاحیه سی و یکمین دوره مسابقات قران کریم در محل…

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله صادق آملی لاریجانی عصر دوشنبه در مراسم افتتاحیه سی و یکمین دوره مسابقات قران کریم در محل اجلاس سران تهران افزود: برای اینکه ازقران استفاده کنیم و به مراتب مختلف آن دست یابیم باید نگاهمان نگاهی قرانی باشد.

وی با بیان اینکه فضیلت قران برای همه مسلمانان جهان مشخص است، افزود:در کتاب حق تعالی و همچنین در کلام پیامبر (ص ) وائمه اطهار روایات زیادی در خصوص مقام و منزلت قران آمده است .

رییس قوه قضاییه اظهار داشت:قران کتاب مکنون است و جز مطهرین نمی توانند آنرا مسح کنند و به حقایق آن دست یابند.

آیت الله لاریجانی با بیان اینکه خداوند بهترین گفتار را در قران نازل ساخته است گفت: به تعبیر امیرالمومنین علی (ع ) قران دریای بی پایان معانی است و عظمت قران را از آیاتی که در آن وجود دارد می توان استفاده کرد.

وی در ادامه اظهار داشت:به تناسب مراتب و عظمت قرآن، عظمت حاملان قرانی نیز روشن است و طبق روایتی از شیخ صدوق، اشراف امت پیامبر (ص ) حاملان قران و شب زنده داران هستند.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه قران یک حقیقت ذوالمراتب و دارای مدارج است گفت: یک مراتب قرانی اصوات و الفاظ و مرتبه دیگر معنای قرانی است که تحت الفاظ قرار دارد.

آیت الله لاریجانی افزود: مرتبه سوم لایه های عمیق تر معانی است که از جمع آیات استفاده می شود و مرتبه چهارم استجماع تمام حقایقی است که در قران نازل شده و این مقام اهل بیت (ع )است

وی اضافه کرد: به حسب حقیقت قران، حاملان قرانی نیز دارای مراتب مختلف هستند که از تلاوت و حفظ قران آغاز می شود و مرتبه آخر ، مرتبه اوصیای الهی است.

سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرایت قرآن کریم تا 12 خردادماه در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی ادامه می یابد.

اجتمام*9140 *1293 *1580

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *