دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۳

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد خاتمی شامگاه یکشنبه در آیین نخستین یادواره 29 شهید اصناف شهرستان جیرفت با بیان این که…

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد خاتمی شامگاه یکشنبه در آیین نخستین یادواره 29 شهید اصناف شهرستان جیرفت با بیان این که برخی می گویند تا کی باید شعار مرگ بر آمریکا گفته شود، افزود: تا زمانی که دشمنان با دین ما طرف هستند با تمام توان مقابل آنها ایستاده ایم و این خط شهداست.

وی بیان کرد: برای آنها مساله انرژی هسته ای مطرح نیست و می دانند که ما دنبال بمب اتم نیستیم چون با فقه ما سازگار نیست زیرا پیامبر اسلام (ص) فرموده اند که شهر مشرکان را هم مسموم نکنید، آنها نمی خواهند نظام اسلامی و دینی را تحمل کنند.

وی گفت: هنوز قصه هسته ای تمام نشده است، می گویند چرا موشک بالستیک دارید درحالی که رژیم اسرائیل 400 بمب اتم دارد و آزاد است، حتی عضو آژانس انرژی اتمی هم نیست اما می گویند شما نباید موشک داشته باشید تا محبوب آنها جان سالم ببرد.

وی گفت: آنها بهانه پشت بهانه دارند وهنوز بهانه موشک بالستیکی تمام نشده حقوق بشررا مطرح می کنند اما ما نمی توانیم به بهانه حقوق بشر دست از دینمان برداریم.

آیت الله خاتمی بیان کرد: حقوق بشر می گوید آدم کش را اعدام نکنید اما قرآن چنین نمی گوید.

وی گفت: آنها می خواهند نظام اسلامی نباشد اما به کوری چشم آنها ، امروز شجره طیبه در موج دل ها جا گرفته و این نظام پابرجاست و تا قیام امام زمان (عج) باقی خواهد ماند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن می خواهد ملت ایران را خسته کند و فرهنگ وادادگی را جای فرهنگ استکبارستیزی و فرهنگ رفاه طلبی را جای خداجویی بنشاند.

وی ادامه داد: این گونه مجالس این پیام را دارد که ما با دین بیعت بسته ایم و تک تک سلول های ما عشق به دین و آل الله را دارد.

وی خاطرنشان کرد: آمده ایم به روح شهدا بگوییم ما تا آخرین نفر، نفس و قطره خونمان پای آرمان های بلندتان به دفاع از نظام اسلامی ایستاده ایم.

آیت الله خاتمی گفت: صبوری پیشه کنید و مطمئن باشید دشمنان نخواهند توانست کمترین آسیبی به شما بزنند.

وی با اشاره به این که همه اقشار در این یادواره آمده اند ، ادامه داد: این آمدن باشکوه، پیام دارد و پیام آن این است که شهیدان رفتند اما راه آنان ادامه دارد و هیچ گاه از یاد و خاطره این ملت نرفته اند و این ملت بزرگ آرمان های بلند شهدا را فراموش نمی کند.

وی گفت: با افتخار می گویم که در حوزه علمیه جیرفت حدود 150 طلبه برادر مشغول به تحصیل هستند که ستودنی است زیرا حوزه های علمیه و روحانیت، زینت بخش هستند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: این مجالس پیام واحدی با خود دارد که در پیمودن طریق شهدا متحد بودیم، هستیم و خواهیم ماند و مهم این است که از این نشست ها آنچه شهدا انتظار دارند برآورده شود.

وی افزود: از آغاز بعثت پیامبر پیوسته دو خط وجود داشته است که تا قیامت خواهد بود، یک خط عافیت طلبی و خط دوم آرمان گرایی است که این خط، مقاومت در راه خدا و تحمل در راه رسیدن به اهداف بلند است.

وی گفت: خط دوم، مقاومت در راه خداوند است و این خط، خط آل علی (ع) و آل محمد (ص) است که می گوید این زندگی چند روز ما مقدمه ای برای زندگی ابدی است و دنیا و رفاهی را می خواهیم که همراه با عزت باشد و این ارزش دارد.

آیت الله خاتمی با بیان این که مرگ بهتر از زندگی با ذلت است تصریح کرد: زندگی با ستمگران را ذلت می بینم و این خط، خط همه امامان و خط امام موسی بن جعفر (ع) است.

وی خاطرنشان کرد: باید تفاوتی بین انسان و حیوان باشد که این تفاوت همین است که در زندگی انسانی باید آرمان ها در آن مطرح باشد و خط دوم همان خط زندگی است که پیامبر اکرم (ص) و امامان نشان داده اند و شهیدان به این خط رفتند.

آیت الله خاتمی ادامه داد: پدر شهید امروز سرش را بالا می گیرد و با افتخار می گوید من پدر شهید هستم و فرزندان شهدا هم باید افتخار کنند چون فرزند گل خدایی این جهان هستند زیرا شهدا شفاعتشان برای 70 نفر از بستگان آنها پذیرفته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین در حاشیه این یادواره در پاسخ به سووال خبرنگاری مبنی بر اینکه نظر شما در زمینه مذاکرات اخیر هسته ای چیست گفت: ما از مقاومت تجلیل می کنیم از ناحیه هر کسی که باشد چه آنان که در عرصه نظامی مقاومت می کنند در اصول و چه آنان که در عرصه دیپلماسی مقاومت بر اصول دارند.

یادواره 29 شهید اصناف شهرستان جیرفت با سایر برنامه های فرهنگی و مداحی مداح اهل بیت (ع) همراه بود.ک/2

7444/8154/2624 ** 1552

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.