جمعه، ۰۹ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۴

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه المسله، مرجعیت عالی دینی خواستار مشارکت همه طیفها در دولت آینده و پرهیز از مشارکت…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه المسله، مرجعیت عالی دینی خواستار مشارکت همه طیفها در دولت آینده و پرهیز از مشارکت اشخاص در کابینه به خاطر وابستگی  های حزبی، تشکلی با منطقه ای شد.

عبدالمهدی الکربلایی نماینده مرجعیت دینی در خطبه های نماز جمعه در حرم مطهر امام حسین(ع) گفت: همه طیفهای ملت عراق باید در اداره امور کشور مشارکت داشته باشند و به ایفای نقش بپردازند، اما باید اصل لیاقت و شایستگی و توان خدمت رسانی ملاک قرار گیرد.

وی افزود: اصل مشورت و مشارکت با دیگران و گفتگو و رایزنی به منظور جلوگیری از طولانی شدن روند تشکیل کابینه باید مدنظر قرار گیرد.

الکربلایی درباره اختلافات میان مرکز و منطقه کردستان خواستار روی آوردن طرفین به قانون اساسی شد و افزود: هر نزاعی که میان مرکز و اقلیم یا میان استانها به وجود آید از جمله بحث صدور نفت به طور یکجانبه و حذف حقوق کارمندان به طور یکجانبه باید به قانون اساسی مراجعه شود و قانون اسی مرجع رسیدگی و حل و فصل دعاوی است و اگر درباره تفسیر قانون اساسی مشکل وجود دارد باید به دادگاه فدرال مراجعه شود و تصمیمات به شکل انفرادی از سوی طرفین اتخاذ نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *