پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۷:۰۳

آیت الله ˈ محسن مجتهد شبستری ˈ روز پنجشنبه در دیدار فرماندهان منطقه پدافند هوایی شهید سرتیپ برادری اظهار کرد: بر این اساس…

آیت الله ˈ محسن مجتهد شبستری ˈ روز پنجشنبه در دیدار فرماندهان منطقه پدافند هوایی شهید سرتیپ برادری اظهار کرد: بر این اساس آمادگی کامل ، به روز بودن و داشتن آموزش های لازم برای پدافند هوایی با سلاح ایمان و تقوی به منظور حراست مقتدرانه از آسمان کشور و استان لازم است .

وی خاطر نشان کرد: پاسداری از آسمان و حریم هوایی کشور وظیفه خطیر و مهمی است .

آیت شبستری با بیان اینکه ارتش مکتبی همواره در مقاطع مختلف عملکرد درخشانی داشته ،افزود : ارتشی ها در جنگ تحمیلی هم خوش درخشیدند و در حفظ و حراست از حریم هوایی کشور هم موفق بوده اند .

امام جمعه تبریز افزود : ارتشی های مکتبی همواره با اعتقاد و عبادت خالصانه خدا در برابر دشمن به خوبی ایستادند که سپهبد صیاد شیرازی نمونه ای وارسته از این ارتش است .

آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به آیات و خطبه هایی از نهج البلاغه و بیان اینکه ارتش، لشکریان و دژ امنیت ساز کشور است ، تاکید کرد: اتحاد ، اراده و عزم راسخ ، تربیت در مکتب اسلام و اراده منبعث از اسلام رزمندگان را شکست ناپذیر می کند .

وی با اشاره به اینکه در دوران طاغوت فرمانده ارتش جرثومه فساد و نماد بی لیاقتی بود، اظهار کرد: در سایه انقلاب اسلامی همه ما به خصوص نیروی های نظامی و ارتشی ها افتخار داریم در زمانی واقع شده ایم که فرمانده کل قوا مجتهد جامع الشرایط، مدیر و مدبر،آگاه و لایق بوده که محبوب القلوب است .

نماینده ولی فقیه درآذربایجان شرقی همچنین با بیان فواید و فضیلت های ماه مبارک رمضان ، گفت : از فواید سلامت جسمی و بهداشتی گرفته تا فواید فردی و آثار اجتماعی همه از برکات رمضان است .

آیت الله شبستری اضافه کرد: تقویت اراده یکی دیگر از فواید مهم و فلسفه روزه داری است ، زمانی که فرد یک ماه ریاضت و امساک از خوردن و آشامیدن را تمرین می کند مقاومت در برابر معصیت ها را فرا می گیرد و از گناهان زدوده می شود .

فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید سرتیپ ˈ برادری ˈ نیز دراین دیدارگفت: ولایت مداری در خون و جان ارتش و نیروهای مسلح جاری است .

امیر سرتیپ ˈملک علی اسدی فردˈ اظهار کرد: با عشق ولایت به صورت شبانه روزی آماده نگهبانی و حراست از آسمان منطقه هستیم و اجازه تجاوز هیچ پرنده ای را به حریم هوایی نخواهیم داد.

وی افزود: با حفاظت و حراست مقتدرانه پدافند هوایی منطقه تا کنون تجاوز به آسمان و حریم هوایی منطقه گزارش نشده است .

منطقه پدافند هوایی شهید سرتیپ ˈ برادریˈ به مرکزیت تبریز شامل استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل ،زنجان و بخشی از کردستان است .

7223/ 587/ 1495

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.