شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۱۲:۱۸

به گزارش ایرنا، وی بامداد شنبه در آیین احیای دومین شب از شب های قدر در مدرسه امیرالمومنین(ع) قم بیان داشت: بیشترین قرآن…

به گزارش ایرنا، وی بامداد شنبه در آیین احیای دومین شب از شب های قدر در مدرسه امیرالمومنین(ع) قم بیان داشت: بیشترین قرآن را عربستان سعودی چاپ کرده و به دنیا می فرستد؛ اما باید سؤال کنیم که چقدر به این قرآن عمل می کنند؟ و آیا حمایت کردن از تروریست ها در سوریه و شمال عراق که جان، مال و ناموس مردم را از بین می برند، درست است؟

آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: تنها مهم نیست که قرآن به کل دنیا صادر کنیم؛ بلکه مهم، تدبر و عمل به قرآن کریم است.

وی بیان کرد: بانک های ما که می گویند اسلامی هستند و برخی نیز اسامی امامان معصوم(ع) را بر خود گذاشته اند، کارمزد 28 درصد می گیرند و ربا خواری توأم با ریاکاری به نام کارمزد از مردم گرفته می شود و این در حالی است که قرآن کریم مسأله ربا را نکوهش کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شب قدر شبی برای دعا، توبه و استجابت دعا است و باید در این شب هرچه می خواهیم از خدا درخواست کنیم.

این مرجع تقلید اظهار داشت: در شب قدر، فرشتگان خدا بر زمین نازل می شوند و سرنوشت یک سال مردم را نازل کرده و خدمت امام زمان(عج) تحویل می دهند.

آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: مراقبت از قرآن و عمل به آن، رعایت حجاب و عفاف، تدبر در قرآن از وصیت های امام علی(ع) به شیعیان است.ک/2

7408**7404**1504

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.