پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۱

به گزارش ایرنا، آیت الله ˈعلی محمدی تاکندیˈ روز چهارشنبه در دیدار مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین افزود: کمیته امداد…

به گزارش ایرنا، آیت الله ˈعلی محمدی تاکندیˈ روز چهارشنبه در دیدار مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین افزود: کمیته امداد از پاک ترین و موثرترین نهادهایی است که بعد از انقلاب اسلامی به دستور امام راحل برای کمک به فقرا و محرومان تاسیس شده و تاکنون دستاوردهای بسیار خوبی نیز داشته است.

وی افزود: این نهاد مقدس برای کمک به جامعه هدف خود گام های خوبی برداشته است و امروز هم باید از خداوند سبحان بخواهیم همچنان یاور شما باشد تا بیش از گذشته برای خدمت به نیازمندان توفیق پیدا کنید.

استاد حوزه علمیه قزوین و عضو سابق مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: خدمت در کمیته امداد امام خمینی (ره) نعمت و فرصت الهی است که اگر قدر بدانید می توانید از این فرصت برای عاقبت به خیری استفاده کنید تا زندگی سعادتمند داشته باشید.

وی خاطرنشان کرد: در اسلام برای رسیدگی به محرومان و نیازمندان سفارش های زیادی شده است و کمیته امداد امام خمینی (ره) خوشبختانه بستر و زمینه این کار خیر را فراهم کرده است تا شاهد گسترش نیکوکاری در جامعه باشیم.

آیت الله محمدی تاکندی یادآورشد: هر چه می توانید تلاش کنید چرا که خدمت شما در این نهاد خدوم موجب رضای الهی و دارای اجر اخروی خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین نیز در این دیدار گفت: امروز کمیته امداد امام خمینی (ره) در واقع به نیابت از ولی فقیه به محرومان و مستمندان یاری می رساند تا لبخند، امید و نشاط عزتمندانه را در میان این خانواده ها جاری و ساری کند.

ˈهدایت صفریˈ افزود: رسیدگی به امور محرومان و نیازمندان وظیفه و تکلیفی دینی همه ما است و از اینرو امام خمینی (ره) در نخستین روزهای پیروزی انقلاب با تاسیس این نهاد خدوم، بستر خدمت رسانی به محرومان را هموار کردند .

وی اضافه کرد: امروز کمیته امداد امام خمینی (ره) در واقع آموزه های دینی را در راستای کمک به محرومان جامه عمل می پوشاند تا لبخند نشاط و امید عزتمندانه را در میان این خانواده ها جاری و ساری کند.

صفری تصریح کرد: فقر موجب یاس، کسالت، بی انگیزگی و آسیب رسیدن به شخصیت افراد می شود از اینرو کمیته امداد با تمام توان تلاش می کند در گام نخست انگیزه این خانواده ها را بالا ببرد و با توانمندسازی و ایجاد استقلال معیشتی، آنها را در رسیدن به عزت و شخصیت و منزلت اجتماعی یاری می کند.

این مسوول خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) تعالی فکری و فرهنگی خانواده های زیر پوشش را با آموزش های دینی، فرهنگی و مشاوره ای در کنار استقلال معیشتی خانواده ها پیگیری می کند.

وی یادآورشد: امروز کمیته امداد پس از سه دهه فعالیت و در چهارمین دهه خدمت خویش به گسترش و ترویج فضای سبقت در خیرات در جامعه می اندیشد تا اقشار مختلف جامعه از بستر فراهم شده توسط این نهاد در کمک به نیازمندان بهره گیرند و باقیات و صالحات را برای خویش فراهم سازند.

هم اکنون 27 هزار خانوار بصورت دائم با جمعیت 54 هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین هستند و بیش از 40 هزار نفر نیز بصورت موردی از خدمات این نهاد استفاده می کنند.

7389/ 614

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.