یکشنبه، ۱۲ دی ۹۵ - ۰۵:۲۵
آیرودینامیک‌ ترین خودرو های جهان

آیرودینامیک‌ ترین خودرو های جهان معرفی شدند و در همین ابتدا باید گفت که نام تویوتا پیروس ۲۰۱۶ نیز به عنوان یک خودرو…

آیرودینامیک‌ ترین خودرو های جهان معرفی شدند و در همین ابتدا باید گفت که نام تویوتا پیروس ۲۰۱۶ نیز به عنوان یک خودرو هیبریدی در میان این لیست از آیرودینامیک‌ ترین خودرو های جهان وجود دارد . برای مشاهده لیست کامل این خوردو ها در ادامه با میهن پست همراه شوید .

اما بصورت کلی جالب است بدانید آیرودینامیک شاخه‌ ای از  دینامیک سیالات است که به بررسی رفتار جریان هوا و اثر آن بر اجسام متحرک می‌ پردازد. در حقیقت هر خودرو برای حرکت همواره با نیرویی از جانب سیال (هوا) روبرو است،این نیرو همان نیروی درگ است که در مسائل ائرودینامیکی مربوط به طراحی و ساخت خودرو همواره از اهمیت خاصی برخورداراست.طراحان و خودروسازان به وسیله اعمال ترفندهایی سعی در کاهش این نیرو و مقابله با ان را دارند.

به عبارتی دیگر نیروی درگ در خودروهای آیرودینامیک به عوامل مختلفی از جمله خطوط روی بدنه خودرو ، جنس مواد به کار رفته در بدنه و حتی شکل ظاهری خودرو و … مربوط می شود تا یک خودرو دارای ضریب ائرودینامیکی (ضریب پسار) بهتری باشد .

در این میان تلاش همه خودروسازان نیز این است که یتواند خودروهایی با استانداردهای خاص روز و از جمله آیرودینامیک بودن آن تولید کنند و در سال ۲۰۱۶ نیز آیرودینامیک‌ ترین خودرو های جهان معرفی شدند که تصاویر آن ها را در میهن پست تماشا خواهیم کرد.

منبع : msn

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *