پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۹ - ۱۱:۳۷
آیزاک میلر Izaak Miller

آیزاک میلر Izaak Miller در حقیقت یک کودک نابغه آمریکایی است که دارای ضریب هوشی بسیار بالا بوده و توانسته وارد باشگاه باهوشان…

آیزاک میلر Izaak Miller در حقیقت یک کودک نابغه آمریکایی است که دارای ضریب هوشی بسیار بالا بوده و توانسته وارد باشگاه باهوشان بین المللی شود. در ادامه نگاهی به زندگی این کودک خواهیم داشت.

یک پسربچه ۴ ساله آمریکایی در این سن کم توانسته به عضویت انجمن منسا یا همان انجمن بین‌المللی تیزهوشان درآمده، در حالی که نام تمام ۵۰ ایالت کشورش و الفبا را در ۳ زبان متفاوت بلد است. آیزاک میلر Izaak Miller نابغه دارای ضریب هوشی ۱۵۴ است که او را به یکی از یک درصد افرادی تبدیل می کند که در رده سنی او نابغه به شمار می آیند. آیزاک در سن سه سالگی توانست در آزمون منسا قبول شده و اکنون جایگاه خود را در این باشگاه باهوشان بین المللی شناخته شده بدست آورد.

آیزاک میلر Izaak Miller

آیزاک میلر Izaak Miller نابغه از دو سالگی کتاب خواندن را آموخته و می تواند الفبای زبان های انگلیسی، یونانی و عربی را بنویسد بدون اینکه دودمانی یونانی یا عربی داشته باشد. مادر او، میشل نلسون ۳۲ ساله، می گوید که پسرش عاشق زبان است و در همین سن کم خواستار کتاب هایی برای یادگیری الفبای زبان روسی نیز شده است. با توان خوانشی که مربوط به یک فرد ۷ سال و ۱۰ ماهه است و مهارت های ریاضی که در یک کودک معمولی ۶ سال و نیمه دیده می شود، نامه پذیرش او در انجمن منسا ماه گذشته به دست خانواده او رسیده است.

آیزاک میلر Izaak Miller

خانم نلسون که معلم دوره راهنمایی است درباره فرزندش چنین می گوید :

«آیزاک تنها فرزند من است و به همین دلیل در مسیر تربیت فرزند شوکه شدم که یک روز دیدم او می تواند بخواند. این بیشتر به خاطر بیرون بودن با او بود و اینکه تابلوها و نمادها در اتوبوس و مترو را می خواند، اسم ایستگاه ها را به زبان می آورد و دستورالعمل هایی که روی پوسترهایی مانند لطفا بنشینید را می خواند. مردم به او نگاه کرده و می پرسیدند که آیا او به مدرسه می رود زیرا نمی توانستند باور کنند کودکی با این سن کم بتواند بخواند. هر باری که از خانه بیرون می رفتم کسی از او تعریف می کرد».

آیزاک همچنین می تواند به زبان اسپانیایی از یک تا ده بشمارد، به ترتیب اسم تمامی سیاره ها را بلد است و برای ارتباط دادن الفبا با اشیاء معادلشان وقت می گذارد، برای مثال حرف الف در کنار آکواریوم. مادر آیزاک در ادامه در مورد فرزندش می گوید:

«باید در مورد عربی نوشتنش به مهد کودک خبر می دادم زیرا فکر می کردند که او دارد چیزهای بی معنی می نویسد. آن ها نمی توانستند این موضوع را باور کنند زیرا هیچ یک از آن ها با این الفبا آشنایی نداشت».

در گزارشی که از هوش آیزاک توسط دکتر پیتر کونگون، روانشناس آموزشی، منتشر شده، وی آیزاک را «کودکی با هوش عمومی بسیار برتر و دستاوردهای آموزشی در همان سطح» توصیف می کند. از آنجایی که تست های منسا برای کودکان زیر ۱۰ سال به کار گرفته نمی شود، آن ها مجبور بودند یک ارزیابی مستقل پیش از تست اصلی روی آیزاک اجرا کند. جوان ترین عضو انجمن منسا، کودکی بود که در هنگام پذیرفته شدن تنها ۲ سال و چهار ماه داشت.

آیزاک میلر Izaak Miller

[highlight]منبع: mirror[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *