شنبه، ۱۲ مهر ۹۹ - ۱۰:۴۴
آیفون تاشو اپل

آیفون تاشو اپل که فعلا در سطح ثبت یک پتنت از آن اطلاعات منتشر شده احتمالا دارای ویژگی خود ترمیم شوندگی است. در…

آیفون تاشو اپل که فعلا در سطح ثبت یک پتنت از آن اطلاعات منتشر شده احتمالا دارای ویژگی خود ترمیم شوندگی است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

یکی از چالش‌های اساسی گوشی‌های تاشو به مقاومت بخشی از نمایشگر مربوط می شود که تا می‌خورد. هرچند اپل هنوز وارد این بازار نشده اما پتنتی را ثبت کرده که در پی حل این مشکل است.

این پتنت که در «اداره ثبت اختراع ایالات متحده» ثبت شده، راهکاری را توصیف می‌کند که اجازه خود ترمیمی را به نمایشگر آیفون تاشو می‌دهد. بارها باز و بسته شدن نمایشگر و لایه‌‌های مختلف آن فشار فراوانی را به پنل وارد می‌کند که نتیجه آن ظاهر شدن خط تاشو، خط و خش و عیوب دیگر است. اپل با استفاده از لایه‌ای خاص در پی به حداقل رساندن آسیب‌هایی است که نمایشگر متحمل آن می‌شود.

آیفون تاشو اپل

آنطور که از این پتنت برمی‌آید علاوه بر نمایشگر عادی، لایه‌های دیگری نیز برای حفاظت در نظر گرفته خواهد شد. نمایشگر این آیفون تاشو از سه بخش تشکل شده که شامل پنل عادی، نمایشگر ثابت و مکانیزم چرخشی می‌شود اما بخش اصلی کار پنلی با قابلیت خود ترمیمی است.

بر اساس این پتنت بخش منعطف صفحه نمایش را می‌توان بین قسمت‌های سخت لایه محافظ نمایشگر قرار داد. همچنین می‌توان لایه‌ای با قابلیت خود ترمیمی را هم به این پیکربندی اضافه کرد که به گونه‌ای که در تمام صفحه پخش شده یا تنها روی بخش تاشو قرار ‌گیرد. برای بهبود قابلیت خودترمیمی می‌توان از فاکتورهای خارجی مثل وارد کردن حرارت، جریان الکتریکی یا دیگر عناصر محرک کمک گرفت. انعطاف پذیری را هم می‌توان با اتکا بر پلیمرهای الاستومر به سطح بالاتری ارتقا داد.

آیفون تاشو اپل

آیفون تاشو اپل

در بخش دیگری از این پتنت به شکل جزیی به نحوه ترمیم لایه پرداخته شده که بر اساس آن فرایند بهبود در بازه‌های زمانی منظم مثل زمان شارژ دستگاه انجام می‌شود. هرچند ثبت پتنت دلیل محکمی برای معرفی یک محصول نیست اما برآوردهای مختلف نشان داده که سهم گوشی‌های تاشو در سال‌های آینده بیشتر خواهد شد و از اینرو به احتمال فراوان دیر یا زود شاهد ورود کوپرتینویی‌ها به این حوزه خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *