یکشنبه، ۰۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۹

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیین سوگواری این امام همام شنبه شب در جای جای اماکن مذهبی از جمله مساجد، حسینیه ها و تکایا…

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیین سوگواری این امام همام شنبه شب در جای جای اماکن مذهبی از جمله مساجد، حسینیه ها و تکایا با حضور اقشار مختلف مردم این شهرستان برگزار شد.

در این آیین که تا پاسی از شب ادامه داشت ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت با نوحه سرایی و مرثیه خوانی در سوگ شهادت امام موسی کاظم (ع) اشک ماتم ریختند.

همچنین مردم موحد شهرهای خرمشهر، شادگان، دارخوین، مینوشهر، چوئبده و اروندکنار در جنوب استان خوزستان در شب شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع) با برگزاری آیین های سوگواری به عزاداری سالروز شهادت هفتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام موسی کاظم (ع) پرداختند.

بیرق های سیاه بر سردر مساجد، مدارس، مراکز آموزش عالی، ادارات، حوزه های علمیه، حسینیه ها و تکایای شهرهای آبادان، خرمشهر، اروندکنار، شادگان، مینوشهر، چوئبده و دارخوین نصب و این اماکن یکپارچه سیاه پوش است.

مردم شهیدپرور شهرهای جنوبی خوزستان با حضور در آیین های سوگواری، عزاداری و روضه خوانی در مظلومیت شهادت امام هفتم شیعیان (ع) اشک ماتم ریختند.

انبوه مردم متدین آبادان با جامه های سیاه، دسته های سینه زنی و زنجیر زنی را در خیابان های این شهر همراهی کردند و بار دیگر مراتب ارادت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نشان دادند.

مجالس روضه خوانی مردانه و زنانه در جای جای آبادان و شهرهای جنوبی خوزستان با استقبال گرم شرکت کنندگان و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بویژه نوجوانان و جوانان برپا شد.

خرمشهر در جنوب خوزستان از بعداز ظهر روز شنبه نیز غرق در عزا و ماتم بود و مردم این شهر در تکایا و حسینیه ها با به راه انداختن دسته های سینه زنی و زنجیرزنی به عزاداری پرداختند.

هیات های مذهبی، حسینیه ها، تکایا و هیات امنای مساجد شهرهای جنوبی خوزستان شاهد حضور انبوهی از اقشار مختلف مردم بویژه جوانان در عزاداری حضرت امام موسی کاظم (ع) بودند.

هیات مذهبی و هیات امنای مساجد شهرهای جنوبی خوزستان با برپایی ایستگاه های صلواتی با توزیع چای، شربت و خرما از عزاداران و سوگواران پذیرایی کردند.

تعدادی از هیات های مذهبی شهرهای جنوبی خوزستان و براساس سنتی دیرینه، آیین نمادین تشییع پیکر مطهر حضرت امام موسی کاظم (ع) را برگزار کردند.

آیین سوگواری در مدرسه علمیه امام صادق (ع) و حسینیه فاطمیه (س) به مدت سه شب برگزار شد.

حضرت امام موسی (ع)ملقب به کاظم فرزند امام جعفر صادق(ع) در هفتم صفر سال 128 هجری قمری در ابواء متولد شد و بعد از شهادت امام جعفرصادق (ع) به مدت 35 سال امامت مسلمانان را به عهده داشت و 25 رجب سال 183 هجری قمری با خرمای زهرآلود توسط ˈ سندی بن شاهک ˈ در زندان مسموم و به شهادت رسید.

7279/7103

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *