شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۶

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈسید مرتضی صالحی خوانساریˈ از مدرسین حوزه عصر جمعه در این مراسم با بیان اینکه درباره…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈسید مرتضی صالحی خوانساریˈ از مدرسین حوزه عصر جمعه در این مراسم با بیان اینکه درباره شهید بهشتی بهترین سخن را امام خمینی (ره) فرموده است، اظهار کرد: براستی که شهید بهشتی برای مردم ما یک ملت بود، مظلوم زیست، مظلوم شهید شد و خاری در چشم دشمنان اسلام و انقلاب بود.

صالحی خوانساری خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی هر آنچه که از دستشان بر می آمد علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انجام داده اند.

وی گفت: نظام ما پس از خدا و امام زمان (عج) دارای رهبری فقیه، عادل، فرزانه، مدیر، مدبر و شجاع است و امیدواریم که ملت عراق نیز با رهبریت مرجعیت بویژه آیت الله سیستانی بتواند هر چه زودتر کشورشان را از این وضعیت نجات دهند.

وی بر یادگیری قرآن و تفسیر آن و گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه تاکید و اظهار کرد: هر کسی می تواند خدایی شود و رنگ، بو و خوی خدایی بگیرد.

در این مراسم ˈمحمد موحدیانˈ از شاعران قم اشعاری در رابطه با انقلاب اسلامی ایران خواند و پس از مداحی، برنامه دعای سمات توسط ˈهیات خانواده های شهدای قمˈ برگزار شد.

در پایان آرامگاه هفت تن از یاران شهید بهشتی که در گلزار شهدای شیخان قم قرار دارد توسط تعدادی از پدران شهید استان قم گلباران و عطر افشانی شد.

این مراسم از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم با حضور جمعی از والدین شهیدان، مسوولان و اقشار مختلف مردم استان قم برگزار شد.

مزار 9 نفر از یاران شهید آیت الله دکتر ˈسید محمد بهشتیˈ که در سال 1360 به دست منافقان در ساختمان حزب جمهوری اسلامی در تهران به شهادت رسیدند در قم است.

مزار شهیدان ˈعبدالحمید دیالمهˈ و ˈمحمد منتظریˈ در حرم مطهر حضرت معصومه (س) قرار دارد و مزار هفت شهید دیگر (شهیدان ˈغلامحسین حقانیˈ، سید نور الله طباطبایی نژادˈ، ˈعبد الوهاب قاسمیˈ، ˈعماد الدین کریمی بیژنی نژادˈ، ˈعلی هاشمی سنجانیˈ، ˈمحمد حسین صادقیˈ و ˈحسن محمد عینیˈ) در گلزار شهدای شیخان واقع در میدان آستانه، جنب حرم مطهر بانوی کریمه اهل بیت (س) قرار دارد.

همچنین خانواده های 12 تن از شهدای هفتم تیر ماه سال 1360 در استان قم زندگی می کنند.

روز هفتم تیر 1360 بر اثر انفجار بمب در سالن اجتماعات حزب جمهوری اسلامی، آیت الله سید محمد حسینی بهشتی رییس دیوان عالی کشور همراه با دهها تن از شخصیتهای سیاسی و مذهبی کشور به شهادت رسیدند. ک/2

7406/ 569

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *