جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۲

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین با اشاره به حرمت روز مباهله بیان کرد:…

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین با اشاره به حرمت روز مباهله بیان کرد: سوره هل اتی در مدح و ستایش ولایی اهل بیت عصمت و طهارت به ویژه حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) نازل شده است که هر دو از بهترین الگوها در زندگی ما مسلمین هستند.

وی در رابطه با فرارسیدن سالگرد شهادت سید مصطفی خمینی به دست عوامل رژیم پهلوی گفت: سید مصطفی خمینی عالمی دانشمند و فقیهی بزرگوار بود که در زمان تبعید امام به طرز مظلومانه ای به شهادت رسید و امام حادثه شهادت ایشان را از الطاف خفیه الهی توصیف کردند.

امام جمعه موقت قزوین ادامه داد: شهادت سید مصطفی خمینی موج عظیمی را در سراسر کشور ایجاد کرد که این موج جان تازه ای به جریان انقلاب بخشید و مردم را در سراسر کشور به قیام واداشت و در نهایت منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی شد.

حجت الاسلام عابدینی با اشاره به دیدار رهبری و رمضان عبدالله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین بیان کرد: عبدالله در این دیدار از رهبری گرانقدر به سبب حمایت های بی دریغ ایشان تشکر کرد و پیروزی بزرگ مردم غزه را خدمت ایشان تبریک گفت و رهبری نیز طی سخنان مهمی خواستار تقویت و آمادگی دائمی غزه شدند و در نهایت وعده پیروزی قطعی ملت فلسطین را دادند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با صدور حکم اعدام شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان گفت: در صورتی که رژیم عربستان به عنوان یکی از متحدان رژیم صهیونیستی و آمریکا این حکم را اجرا کند و بساط این حکومت ظالم برچیده خواهد شد.

امام جمعه موقت قزوین در رابطه با حوادث کوبانی نیز اظهار داشت: پیروزی مردم کوبانی در برابر نفاق ترکیه و جنایت های داعش و حامیان آنها یعنی آمریکا و غرب رویداد بسیار ارزشمندی بود.

حجت الاسلام عابدینی با اشاره به جایگاه ارزشمند وزارت اطلاعات در امنیت کشور گفت: این وزارتخانه در طول دوران تاسیس بارها مورد تشویق امام راحل و رهبری قرار گرفت چراکه امنیت و ثبات کشور مرهون مجاهدت ها و ایثارگری های سربازان گمنام امام زمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.