سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۴

این کلاه جادویی برای مصارف پزشکی و روان درمانی اختراع شده است، افراد با مشکلات روحی و بیماری های روانی  با زدن این…

econews kolah ابداع کلاه خودی برای بیماری های روانی و روحی

این کلاه جادویی برای مصارف پزشکی و روان درمانی اختراع شده است، افراد با مشکلات روحی و بیماری های روانی  با زدن این کلاه احساس خوشایندی به انها دست می دهد

کلاه اعجاب انگیزی توسط مخترعان ایتالیایی ساخته شده که با گذاشتن این کلاه روی سر نه تنها سرعت وقایع اطراف کاهش می یابد، بلکه این کلاه در درمان بسیاری از بیماری ها نیز می تواند مفید باشد.

 
به گزارش مجله پزشکی دکتر سلام ،این کلاه به برنامه ای مجهز است که از سرعت و حرکت زمان در اطراف شخصی که کلاه بر سر دارد، می کاهد تا وی درک متفاوتی از جهان و پیرامون اطراف داشته باشد.

“لورنز پوتاس”، سازنده این کلاه می گوید: “با گذاشتن این کلاه روی سرتان وقایع متفاوتی را تجربه خواهید کرد اما من با ساخت این کلاه به دنبال جنبه های تفریحی نبودم بلکه می خواستم از این کلاه برای مصارف پزشکی و روان درمانی نیز استفاده شود که چنین اتفاقی نیز رخ داد.”
این کلاه یک کلاه معمولی نیست بلکه کلاهی است که از فلزی براق ساخته شده و یک دوربین کوچک به نرم افزارهای داخلی کلاه متصل است تا زمانی که شخص این کلاه را روی سرش می گذارد، سرعت وقایع اطرافش را کاهش یافته، مشاهده کند. در سه دقیقه اول، افرادی که این کلاه را روی سر خود گذاشته بودند، احساس سردرگمی می کردند اما بعد از گذشت حدودا پنج دقیقه از قرار دادن کلاه روی سرشان، تغییرات را احساس و با این کلاه به خوبی ارتباط برقرار کردند.
دکتر فرانکو مولتنی، روانشناس ایتالیایی معتقد است که با استفاده از این کلاه می توان بسیاری از بیماری های روانی و روحی را نیز درمان کرد. این مخترع ایتالیایی به همراه پزشکان کلینیکی در ایتالیا به درمان مراجعه کنندگانی پرداختند که به مشکلات روحی مبتلا بودند.
یکی از بیمارانی که در این کلینیک بستری شده بود به دلیل سکته مغزی نه تنها قادر به حرکت دست راست خود نبود بلکه هیچ انگیزه ای نیز برای تغییر شرایط نداشت در نتیجه هیچ تلاشی انجام نمی داد و این موضوع تاثیرات منفی را بر روحیه وی گذاشته بود. اما با همکاری پزشکان ایتالیایی و این مخترع، فیلم هایی از دوران سلامت وی تهیه و چندین بار در طول روز به وسیله این کلاه جادویی برای وی به نمایش گذاشته می شد. بیمار به واسطه تصاویری که در دنیای اعجاب انگیز کلاه می دید، موفق به حرکت دست راستش شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *