چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۱۷

عبدالرشید پلپو، وزیر مشارکت‌های عمومی و خصوصی در ریاست جمهوری غنا که برای شرکت در پنجمین کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و…

عبدالرشید پلپو، وزیر مشارکت‌های عمومی و خصوصی در ریاست جمهوری غنا که برای شرکت در پنجمین کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و غنا به تهران سفر کرده است، عصر امروز (سه‌شنبه) با وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمدجواد ظریف در این دیدار با اشاره به رویکرد ایران در اولویت توسعه و تعمیق روابط با کشورهای آفریقایی از جمله کشور غنا، به روابط و همکاری‌های خوب سیاسی بین دو کشور در ابعاد دوجانبه و هم‌چنین در عرصه‌های بین‌المللی اشاره کرد.

او با اشاره به اهتمام جدی وزیر جهاد کشاورزی کشورمان به‌عنوان رییس ایرانی کمیسیون مشترک برای پیگری اجرایی شدن توافقات صورت گرفته، ابراز امیدواری کرد با استمرار سفر متقابل مقامات عالی‌رتبه ایرانی و غنایی شاهد توسعه و تعمیق بیش از پیش روابط به خصوص در عرصه‌های مورد علاقه دو کشور باشیم.

ظریف با اشاره به ظرفیت‌ها و تجربیات خوب کشورمان در عرصه‌های مختلف فنی و مهندسی، علمی و دانشگاهی، صنعتی، کشاورزی، بهداشتی و درمانی، بر آمادگی کشورمان برای انتقال این تجربیات به کشور غنا تاکید کرد.

وزیر مشارکتهای عمومی و خصوصی غنا نیز در این ملاقات که معاونان وزیران خارجه، کشاورزی و آموزش این کشور نیز حضور داشتند، با ابراز خرسندی از سفرش به تهران و دیدار با ظریف، سلام‌های وزیر امور خارجه کشورش را به همتای ایرانی ابلاغ کرد و بر عزم و اراده مقامات عالی‌رتبه کشورش برای توسعه و تعمیق روابط در همه ابعاد با ایران تاکید کرد.

عبدالرشید پلپو با ابراز رضایت از مذاکرات خوب و ثمربخش خود با وزیر جهادکشاورزی و رییس ایرانی کمیسیون مشترک، ابراز امیدواری کرد با پیگیری توافقات صورت گرفته شاهد جهشی در روابط و همکاری‌های بین تهران و اکرا باشیم.

وی هم‌چنین بر تمایل و علاقمندی کشورش برای بهره‌مندی از تجربیات و ظرفیت‌های خوب فنی و مهندسی و نیز پیشرفت‌های خوب ایران در عرصه‌های علمی و آموزشی، دانشگاهی، صنعتی، کشاورزی و بهداشتی و درمانی تاکید کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.