جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۵

 سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری شین هوا، وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد این کشور از اقدام اسرائیل…

 سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری شین هوا، وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد این کشور از اقدام اسرائیل به اعلام این که قصد دارد واحدهای مسکونی بیشتری را در سرزمین های اشغالی بسازد، « به طور جدی ناامید » است.

ماری هارف سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری گفت :« همان گونه که ما بارها گفته ایم، این اقدامات برای دستیابی به راه حل تشکیل دو کشور زیان آور و غیر سازنده است ».

هارف خاطر نشان کرد آمریکا همچنان این شهرک ها را « غیر قانونی » قلمداد می کند و از دو طرف می خواهد از اقدامات زیان آور که تنش ها را افزایش می دهد و تلاش ها را برای یافتن مسیری رو به جلو برای راه حل دو کشور تضعیف می کند، خودداری کنند.

وی افزود :« درک این موضوع که چگونه این شهرک ها به صلح کمک می کند، بسیار دشوار است ».

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد موضع کشورش در خصوص این مسئله « پایدار و ثابت و غیر قابل تغییر »‌ است.

این سخنگو گفت آمریکا به تماس با دولت اسرائیل در خصوص این مسئله ادامه خواهد داد.

بنابر اعلام وزیر مسکن اسرائیل، این واحدهای مسکونی جدید واکنشی به دولت وحدت ملی فلسطین است که دوشنبه گذشته در رام الله سوگند یاد کرد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از کشورهای جهان خواسته است این دولت جدید را به رسمیت نشناسند.

آمریکا اعلام کرد قصد دارد با این دولت « فن‌سالار» همکاری کند اما با دقت سیاست های آن را زیر نظر خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.