سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۸

به گزارش خبرگزاری مهر،احمد مسجد جامعی با اشاره به گفت و گوی خود با رییس شورای شهر نجف پیرامون سیره و سنت حضرت…

به گزارش خبرگزاری مهر،احمد مسجد جامعی با اشاره به گفت و گوی خود با رییس شورای شهر نجف پیرامون سیره و سنت حضرت علی (ع) در مسائل شهر و شهروندی اظهار کرد: مقرر بود امروز با حضور رییس شورای شهر نجف خواهر خواندگی دو شهر نجف و قم که دارای حوزه علمیه هستند، به انجام رسد که بحران حاصل از حضور داعش مانع از انجام این کار شد.

به گفته وی مقرر شده بود با حضور رییس شورای شهر نجف کارگروهی مشترک با موضوع رفاه و کرامت شهروندان تشکیل شود تا همسو با نگرش های حضرت علی(ع) در دوره 4 ساله خلافت برنامه هایی برای آن تقدیم شود.
وی با بیان اینکه 1400 سال پیش در سال 35 قمری حضرت علی (ع) خلافت را آغاز کرد، اظهارکرد: نگاه ایشان در امور شهر و شهروندی حائز اهمیت است. به طوری که در گزارشات شهر کوفه در سال 36 قمری به عنوان مرکز خلافت ، موضوع آب آشامیدنی، برخورداری مردم از نان گندم و مسکن به عنوان مطالبات شهروندی طرح شده است.

مسجد جامعی با اشاره به حضور شیخ ادیب حیدر نماینده رهبری در حزب الله لبنان در جلسه شورای شهر گفت:از ایشان می خواهیم تا سلام شورای شهر تهران به اعضای شورای شهر بیروت ابلاغ شود.
همچنین مهدی چمران نیز در اظهاراتی با اشاره به مقام شیخ ادیب حیدر اظهار کرد: شیخ حیدر همرزم امام موسی صدر بوده و خدمات گسترده ای را برای حزب الله ارائه داده و از جایگاه رفیعی برخوردار است.


عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان نیزدر این جلسه گفت: تهران تنها پایتخت ایران بلکه تهران مرکز جهان اسلام به شمار می رود.شیخ ادیب حیدر گفت: ما هر پیروزی که داشته ایم به لطف خدا و جمهوری اسلامی ایران بوده است، وقتی مشاهده می کنیم که دشمنان می گویند همه ما جزئی از ایران هستیم، سید حسن نصر الله نیز به آن ها پاسخ می دهد که ما از این مساله خجالت نمی کشیم و نمی ترسیم که بگوییم تابعی از ولایت فقیه هستیم.

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان ادامه داد: به شکر خدا در سوریه پیروز شدیم و این فتنه در سوریه شکست خورد و انشالله این فتنه در عراق نیز شکست خواهد خورد.

وی با اشاره به پیشنهاد مسجد جامعی برای امضای پیمان خواهرخواندگی قم و نجف اشرف به عنوان دو حوزه بزرگ جهان تشیع، گفت: با توجه به توضیحاتی که ارایه شده درباره جاری شدن مسایل سیاسی در ایران بسیار امیدوار هستیم و امیدواریم روزهای آینده ایام عزت و پیروزی برای همه ما باشد.

ادیب حیدر در ادامه خطاب به مهندس چمران، برادر شهید مرتضی چمران گفت: همانطور که امام خمینی(ره) در قلب مسلمانان زنده اند، شهید چمران نیز در همه قلب های ما زنده است؛ ما همیشه زحماتی که شهید چمران برای ما انجام داد را می فهمیم و قدردان ایشان هستیم.

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان تاکید کرد: اولین نفری که جنگ با اسرائیل را انجام داد، خود دکتر چمران بود و از این بابت قدردان هستیم.

وی در پایان دعوت کرد که اعضای شورای شهر در لبنان حضور یافته و ثمرات مقاومت اسلامی در مقابل اسرائیل را از نزدیک تماشا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.