پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۵

آی اسپورت: دیه گو مارادونا فوق ستاره سابق فوتبال آرژانتین در مصاحبه با گری لینه کر، بازیکن سابق تیم فوتبال انگلیس، از تماشاگران…

آی اسپورت: دیه گو مارادونا فوق ستاره سابق فوتبال آرژانتین در مصاحبه با گری لینه کر، بازیکن سابق تیم فوتبال انگلیس، از تماشاگران برزیلی انتقاد کرد و گفت “آنها می گویند برادریم اما در بازی ما با ایران می گفتند ایران ایران”.

مارادونا که برای دیدن بازی ایران و آرژانتین به ورزشگاه بلوهوریزونته رفته بود، از اینکه برزیلی ها حریف آرژانتین را تشویق کردند، ناراحت است.
 
گری لینه کر از مارادونا پرسید: “تو برای آرژانتینی ها مثل خدایی، اما آنها در مورد “مسی” این احساس را ندارند، چرا اینطوری است؟”

مارادونا آستین خودش را بالا زد و گفت: “دلیلش اینه که من روی بازوم عکس “چه گوارا” را خالکوبی کرده ام، و این برای من شانس میاره! من همیشه گفتم که ما تو آرژانتین سه ستاره فوتبال داریم: آلفردو دی استفانو، دیگو مارادونا و لیونل مسی. من نمی دونم چند کشور دیگر یک چنین بازیکنانی را روی صحنه دارند. هواداران تیم آرژانتین به این افتخار می کنند.”

لینه کر پرسید: “درباره رقابت بین آرژانتین و برزیل برای ما بگو، انگار که خیلی حساسه؟”

مارادونا در پاسخ گفت: “آنها مرتب می گویند که ما برادریم، برادریم… که بی ربط می گویند. وقتی ما با ایران بازی داشتیم، آنها شروع به داد زدن کردند “ایران، ایران…” خوب اول به من می گی که ما برادریم، بعد فریاد می زنی ایران!”

دیدار تیم های ایران و آرژانتین از سری مسابقات گروهی جام جهانی ، با نتیجه یک بر صفر به سود آرژانتین به پایان رسید. مارادونا از جمله تماشاگران دیدار میان کشورش و تیم ملی ایران بود و ظاهرا از اینکه در ورزشگاه برزیلی ها تیم ایران را تشویق کرده اند ناراضی است.

“آیا ما در این دوره یک فینال بزرگ خواهیم داشت؟”

مارادونا در پایان گفت: “بله یک فینال بزرگ…، من اگر آرژانتین به فینال برسه خوشحال خواهم شد. رسیدن به فینال یک افتخار است و فکر می کنم”مسی” جام را برایمان بیاورد.”

گاری لینه کر که در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک در مقابل مارداونا حضور داشت در ابتدای این گفتگو و پس از دست دادن با او، با اشاره به گل مارادونا که بادست وارد دروازه انگلیس کرده بود ، به شوخی گفت: “دوست داشتم دستش را قطع کنم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.