یکشنبه، ۱۴ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۴۶

اتحادیه اروپا انجام تحقیقاتی مستقل را در خصوص جان باختن دست‌کم 42 تن در جنوب اوکراین خواستار شد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران…

اتحادیه اروپا انجام تحقیقاتی مستقل را در خصوص جان باختن دست‌کم 42 تن در جنوب اوکراین خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، ناآرامی و درگیری در شهر اودسا در جنوب اوکراین با جان باختن ده‌ها معترض طرفدار روسیه در ساختمانی که آتش گرفته بود، همراه شد.

کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت، این اتحادیه از تعداد زیاد کشته‌ها و زخمی‌ها در رویدادهای روز گذشته در اودسا به شدت نگران است.

اشتون در بیانیه ای اعلام کرد: واقعیت‌هایی که به از دست رفتن فاجعه‌آمیز جان انسان‌ها منجر شد، باید در تحقیقاتی مستقل مشخص شود. عاملان این اقدامات جنایتکارانه باید دستگیر و محاکمه شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کاترین اشتون گفت: اتحادیه اروپا از همه می‌خواهد نهایت خویشتن‌داری را به کار گیرند و از این فاجعه برای دامن زدن به نفرت بیشتر استفاده نکنند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خاطر نشان کرد: همه نیروهای سیاسی باید هم اکنون به وظیفه خود عمل کنند و در گفتگویی مسالمت آمیز و فراگیر برای یافتن راهی مشترک برای خروج از این بحران مشارکت کنند.

کرملین اعلام کرده است، دولت کی‌یف و حامیان غربی آن را عامل این کشتارها هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.