دوشنبه، ۳۱ شهریور ۹۳ - ۰۲:۲۲

‌رئیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی ایلام، از سهل‌­انگاری خانواده­‌ها در پیشگیری از نفوذ افکار ضدفرهنگی و ضد دینی در ذهن جوانان…

‌رئیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی ایلام، از سهل‌­انگاری خانواده­‌ها در پیشگیری از نفوذ افکار ضدفرهنگی و ضد دینی در ذهن جوانان ابراز نگرانی کرد.

سرگرد «علی کسانی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، با تاکید بر اینکه شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای بر هویت دینی تاثیر بسیار منفی بر افراد و بخصوص خانواده‌ها دارد، اظهار کرد: مطالعات و تحقیقات توسط کارشناسان نشان می‌دهد که جوانان هر چه بیشتر وقت خود را در شبکه­‌های اجتماعی سپری می­‌کنند انحرافات آن­ها از اعتقادات و هویت دینی بیشتر نمایان می‌شود.

وی افزود: به دلیل هجمه سنگین فرهنگی توسط شبکه­‌های ماهواره‌­ای و اهداف پشت‌پرده گردانندگان این شبکه­‌ها انحرافات مذهبی و اخلاقی در بین جوانان رسوخ پیدا می­‌کند.

کسانی با ابراز نگرانی از سهل­‌انگاری خانواده­‌ها در پیشگیری از نفوذ افکار ضد فرهنگی و ضددینی در ذهن جوانان خاطرنشان کرد: به هر اندازه که نوجوانان و جوانان از شبکه‌­های اجتماعی استفاده کنند به همان میزان مؤلفه­‌ها و هویت دینی جامعه دستخوش دگرگونی می­‌شود.

وی اضافه کرد: خانواده­‌ها باید با نظارت و کنترل صحیح و ایجاد محیطی سالم بتوانند تربیت صحیح اسلامی را جایگزین افکار القائی غربی در بین فرزندان خود کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.