یکشنبه، ۲۲ دی ۹۸ - ۱۲:۲۹
ابرماه 23 دیماه

ابرماه 23 دیماه در حالی روز دوشنبه، یعنی فردا شب رخ خواهد داد که در این شب یک پدیده نجومی دیگر نیز به…

ابرماه 23 دیماه در حالی روز دوشنبه، یعنی فردا شب رخ خواهد داد که در این شب یک پدیده نجومی دیگر نیز به وقوع خواهد پیوست. در ادامه برای مشاهده توضیحات بیشتر با میهن پست همراه شوید.

ابرماه 23 دیماه یک پدیده بی نظیر است که تقریبا هر دو سال عکاسان حرفه ای منتظر به وقوع پیوستن آن هستند. مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران در کنار اعلام خبر رخ دادن این پدیده از مقارنه سیاره کیوان و خورشید نیز خبر داده است.

ابرماه 23 دیماه

در آسمان فردا دوشنبه ۲۳ دی ماه دو پدیده نجومی رخ خواهد داد که یکی از آنها مقارنه سیاره کیوان و خورشید و دیگری قرار گرفتن ماه در کمترین فاصله خود به زمین خواهد بود.

مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران گفت:

در ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه روز دوشنبه ۲۳ دی ماه جاری سیاره حلقه بر گردن “کیوان” به مقارنه می‌رسد.

مهندس مسعود عتیقی خاطر نشان کرد: در این پدیده سیاره کیوان در سمت کنار خورشید نسبت به زمین قرار می‌گیرد و طی شب‌های قبل و بعد آن قابل مشاهده نخواهد بود.

ابرماه 23 دیماه

وی همچنین اضافه کرد:

در ساعت ۲۳ و ۵۰ دقیقه شامگاه فردا دوشنبه نیز ۲۳ دی نیز کره ماه به حضیض زمینی(کمترین فاصله با زمین) رسیده و در ۳۶۵ هزار و ۹۶۴ کیلومتر با زمین فاصله خواهد داشت.

[box type=”success” align=”aligncenter” ]هرگاه ماه در حالت بدر به نزدیک‌ترین فاصلهٔ خود از زمین می‌رسد درخشان‌تر و بزرگتر از معمول دیده می‌شود. پدیدهٔ ماه‌افروختگی یا اَبَرماه روی می‌دهد. این اتفاق در هر ۴۱۲ روز یک بار پیش می‌آید.[/box]

[highlight]منبع: iaas[/highlight]

2 دیدگاه برای “ابرماه 23 دیماه را از دست ندهید”

  1. محسن گفت:

    عکس های ابر ماه رو هم بزارید

    1. سعید ارجمندی گفت:

      حتما به محض انتشار تصاویر این پدیده ها اونها رو منتشر خواهیم کرد. اما توصیه میکنم مطلب اولین ماه گرفتگی سال 2020 را تماشا کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *