شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۵:۰۰

به گزارش خبرنگار مهر، علی آبسالان بعداز ظهر شنبه در نشست عملكرد یك ساله شهرداری مشهد اظهار كرد: راه اندازی “ابر وای.فای” در…

به گزارش خبرنگار مهر، علی آبسالان بعداز ظهر شنبه در نشست عملكرد یك ساله شهرداری مشهد اظهار كرد: راه اندازی “ابر وای.فای” در مشهد نیاز به حجم بالای سرمایه گذاری دارد كه با بخش خصوصی وارد مذاكره شده ایم و در مورد شیوه اجرای آن در حال بحث و توافق با سرمایه گذار هستیم.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد توضیح داد: این طرح در حال حاضر در اطراف حرم رضوی شکل گرفته اما در مورد سطح شهر مشهد با توجه به هزینه آن با مشکل مواجهه هست.

به گفته آبسالان (Wi-Fi) نام یک فناوری پرطرفدار شبکه های بی سیم است که با استفاده از امواج رادیویی امکان اتصال پر سرعت به اینترنت یا شبکه را فراهم می سازد و با راه اندازي اين “ابر وای.فای” در مشهد امكان استفاده كاربران اينترنت از اين فناوری فراهم مي شود.

وی در موضوع شخصی سازی من كارت با بیان اینكه شهروندان دارای “کارت هویت دیجیتالی” می شوند؛ گفت: علاقمندان می توانند در سامانه “من میل” ثبت نام و سپس نسبت به شخصی سازی من كارت آنها اقدام خواهد شد.

آبسالان بیان كرد: برای اجرای شخصی سازی من كارت از اجتماع هایی مثل دانشگاه شروع كرده ایم و انجام شخصی سازی از طریق باجه های فروش من كارت میسر نیست.

وی همچنین در خصوص استفاده از من كارت در تاكسی ها گفت: دستگاه GBL برای استفاده شهروندان از من كارت در دو هزار تاكسی نصب شده و همچنین در مرحله بعد تجهیز تاكسی ها به دستگاه كارت خوان تا دو ماه آبنده محقق و این سیستم نیز در تاكسی به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در ادامه در رابطه با دستاوردهای این سازمان در یكسال گذشته، عنوان كرد: سامانه صدور مجوز روز بازار و شب بازار بستری مناسب، برای ثبت درخواست صدور مجوز و بازرسی برای بازارهای موقت شهرداری مشهد بوده است.

وی افزود: ماهیانه 3 هزار نفر متقاضی استفاده از بازارهای موقت شهرداری هستند و برای دریافت مجوز به سازمان میادین مراجعه می‌کنند که مشکلاتی برای شهرداری و شهروندان دارد و این سامانه به حل این مشكل كمك كرد.

آبسالان بیان كرد: سامانه یكپارچه ریز متره پی وب، یكسان سازی نحوه برآورد هزینه ای پروژه ها در سطح شهرداری قبل از انعقاد قرار داد، یكسان سازی نحوه برآورد زمانی و تهیه گانت چارت قبل از انعقاد قرار داد، مكانیزه شدن فرآیند ثبت صورت و ضعیت ها را با هدف تسریع در رسیدگی به صورت وضعیت ها به عهده دارد.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد ادامه داد: سامانه مدیریت پشتیبانی امداد نیز سبب یکپارچه‌سازی درخواست‌های کاری موجود و مدیریت درخواست‌ها شده است.

وی گفت: در یک سال گذشته سامانه‌های مدیریت جلسات و همچنین نرم افزار داشبورد مدیریتی برای ایجاد ابزاری برای تحلیل اطلاعات از دیگر سامانه هایی بود كه به كمك مدیران شهری آمد.

به گفته آبسالان مشهدی ها  اعتماد خوبی در سال 92 به پرداخت الکترونیکی داشته اند و در سال گذشته از بودجه نقدی شهرداری 547 میلیارد تومان آن دریافت الکترونیکی بوده و امسال نیز تا به امروز 379 میلیارد تومان دریافت الکترونیکی صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد پیش بینی كرد تا پایان سال این رقم به 700 میلیارد تومان برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *