چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۱۵

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، احمد محمد علی المدنی با اشاره به ضرورت زدودن فقر از جوامع اسلامی و دستور اکید اسلام در…

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، احمد محمد علی المدنی با اشاره به ضرورت زدودن فقر از جوامع اسلامی و دستور اکید اسلام در این زمینه افزود: اسلام راه حل های ارزنده ای مانند زکات و وقف را پیش روی مسلمانان قرار داده است که اگر به درستی اجرا شوند، فقر از میان خواهد رفت.

وی با توجه به توانایی عظیم جوامع اسلامی اظهار داشت: می توان با طراحی ابزارهای جدید مالی از پتانسیل تامین مالی راه حل های دینی مانند زکات و وقف بهره برداری کرد و فقر را از میان برد.

رییس بانک توسعه اسلامی ضمن اشاره به مدل موفق تامین مالی این بانک در این خصوص گفت: بی شک بهره برداری از سایر اصول شریعت، بر موفقیت بانک توسعه اسلامی و توسعه کشورهای عضو افزوده خواهد شد.

وزیر اقتصاد و دارایی اوگاندا نیز در این نشست با بیان این که، بانک توسعه اسلامی در رونسانس آفریقا نقش مهمی بر عهده داشته است گفت: نرخ رشد اقتصادی اوگاندا در سال گذشته میلادی 5.2 درصد بوده و دولت این کشور به دنبال کاهش فقر، بیکاری و ثبات اقتصادی است.

وزیر اقتصاد و دارایی قزاقستان نیز در این نشست با اشاره به نقش اتحادیه های اقتصادی در دنیای امروز گفت: پیوستن کشورها به یکدیگر و تشکیل نهادهایی مانند بانک توسعه اسلامی به گسترش بازار کشورهای عضو کمک کرده و اقتصاد آنها را بهبود می بخشد.

وزیر اقتصاد و دارایی اردن نیز ضمن اشاره به پناه آوردن 20 درصد آوارگان سوری ها به این کشور از بانک توسعه اسلامی خواست تا در یاری رساندن به این پناه جویان و انجام این وظیفه بشردوستانه به اردن کمک کند.

وزیر اقتصاد و دارایی تونس نیز بر ضرورت توسعه بخش خصوصی در کشورهای اسلامی و طراحی ابزارهای مناسب مالی که بتواند ظرفیت بخش خصوصی در کشورهای مسلمان را افزایش دهد تاکید کرد.

وزیر اقتصاد و دارایی مصر نیز بر چالش های پیش روی جوانان در جوامع اسلامی اشاره کرد و خواستار تعریف پروژه هایی شد که بتوانند اشتغال را در میان کشورهای اسلامی بالا ببرند.

وزیر اقتصاد و دارایی مالزی نیز نقش بانک توسعه اسلامی در رشد اقتصادی و افزایش رفاه در این کشور را مهم دانست و با توجه به مشکلات جوانان پیشنهاد کرد که صندوق هایی برای حمایت از کارآفرینی و نوآوری بوجود آید.

وزیر اقتصاد و دارایی اندونزی نیز خواستار همکاری بانک توسعه اسلامی با این کشور برای ارتقای سطح بهداشت و آموزش شد.

اقتصام(3)1063**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.