دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۲

به گزارش خبرنگار مهر، عباس تبرکی عصر یکشنبه در گردهمایی مسئولان شوراها و هیئات مذهبی استان بوشهر در کنگان اظهار داشت: شهرستان کنگان…

به گزارش خبرنگار مهر، عباس تبرکی عصر یکشنبه در گردهمایی مسئولان شوراها و هیئات مذهبی استان بوشهر در کنگان اظهار داشت: شهرستان کنگان در جنوب استان بوشهر در سال‌های اخیر میزبان گروه‌های مختلف مردمی از شهرستان‌های مختلف بوده است.

وی ادامه داد: با وجود اقلیت‌های مذهبی، قومیت‌های مختلف و ورود خرده فرهنگ‌های ایران اسلامی به جنوب استان و اثر گذار بودن آن‌ها، ما باید با شناخت و تامل بیشتر و از طریق یک برنامه‌ریزی دقیق، کار فرهنگی موثر در منطقه انجام دهیم.

فرماندار شهرستان کنگان با اشاره به تلاش دشمنان برای ضربه‌زدن به وحدت مسلمانان، افزود: دشمن با ساخت و پخش مستندهایی که هدف آن تفرقه افکنی است، شیعه و سنی را به جان هم می اندازد.

تبرکی در ادامه از مدیر کل تبلیغات اسلامی استان خواستار نگاه ویژه به حوزه های جنوب استان بوشهر شد و افزود: ابزارها و کارهای فرهنگی در حوزه جنوب استان بوشهر باید بیش از پیش تقویت شود.

دکتر سید غلامرضا حسینی معاون علمی پژوهشی مرکز معارف اسلامی استان قم که مهمان ویژه این گردهمایی بود، در این نشست اظهار داشت: استان بوشهر نیازمند ایجاد یک مرکز پژوهش علمی برای رصد کردن آسیب ها و مشکلات است.

دومین گردهمایی مسئولین شوراها و هیئات مذهبی استان بوشهر عصر یکشنبه با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر، فرماندار و امام جمعه کنگان، روسای اداره تبلیغات اسلامی استان بوشهر و شوراهای هیئات مذهبی استان در سالن اجلاس شهرداری کنگان برگزار شد.

در پایان این گردهمایی از فرماندار و امام جمعه کنگان به خاطر حمایت‌های بی‌شائبه‌شان تقدیر به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.