شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۴

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، علیرضا توکلی افزود: در حال حاضر به طور میانگین، ماهانه 50 هزار…

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، علیرضا توکلی افزود: در حال حاضر به طور میانگین، ماهانه 50 هزار ورقه تسهیلات ابطال شده اند و این در حالی است که از تیر ماه سال جاری سرعت ابطال افزایش یافته و این رقم به بیش از 2 برابر خواهد رسید.

به گفته وی، بر اساس نامه ای که اخیرا بانک مسکن به فرابورس ابلاغ کرده و در قالب اطلاعیه در 15 خرداد 93 و اول تیر جاری در سایت فرابورس منتشر شده است، اوراق ˈتسه 9004ˈ و ˈتسه 9005ˈ صرفا تا 15 تیر ماه جاری قابلیت معامله خواهند داشت و پس از آن عملا امکان معامله آنها سلب خواهد شد.

توکلی با بیان اینکه دارندگان اوراق ˈتسه 9005ˈ تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی، فرصت استفاده از آنها برای اخذ تسهیلات را خواهند داشت یادآور شد: اوراق ˈتسه 9004ˈ در تاریخ 15 تیر ماه جاری ابطال خواهند شد و لازم است دارندگان این اوراق در اسرع وقت جهت استفاده از آنها اقدام کنند، ضمن آنکه تا 15 مرداد 93 نیز اوراق تسهیلات موجود در نماد ˈتسه 9006ˈ که در حدود 75 هزار ورقه است ابطال می شود.

رئیس اداره ابزارهای نوین فرابورس ایران افزود: از 15 شهریور 93 به بعد، در هر ماه دو نماد متوقف شده و دارندگان آنها صرفا می توانند ظرف یک ماه برای استفاده از اوراق به شعب بانک مسکن مراجعه کنند که در این تاریخ نماد اوراق ˈتسه 9007 ˈ و ˈتسه 9101ˈ متوقف خواهند شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به ابطال اوراق تسهیلات مسکن در سررسید، قاعدتا باید قیمت این اوراق با نزدیک شدن به سررسید کاهش یافته و اوراقی که کمتر از سه ماه تا سررسیدشان باقی مانده است، قیمتشان کمتر از قیمت سایر اوراق شده و به تدریج قیمتشان به سمت صفر نزدیک شود.

اقتصام(1)** 9141**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.