دوشنبه، ۲۱ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۱

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در همایش طلایه داران و سنگربانان ولایت البرز در محل تالار شهیدان نژاد…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در همایش طلایه داران و سنگربانان ولایت البرز در محل تالار شهیدان نژاد فلاح کرج با تاکید بر لزوم تبیین واقعه غدیر و اهمیت آن اظهار داشت: باتوجه به اینکه جهان امروز با مشکلات متعددی مواجه است، پرداختن و بررسی ابعاد گسترده این واقعه بزرگ تاریخ اسلام باید به طور جدی مورد توجه باشد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در جوامع امروز جهان اسلام در رابطه با غدیر و مسائل آن کم کاری شده است، تاکید کرد: در تاریخ بشریت هیچ واقعه ای همانند غدیر اتفاق نیفتاه و این ایام فرصت مغتنمی برای پرداختن به واقعه مهم غدیر است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به لزوم اتحاد شیعیان و اهل سنت، تصریح کرد: باید با یادگیری و آموزش مبانی شیعه نسبت به ارائه مسائل دینی و معارف الهی به جوانان نسل حال حاضر اقدام کرد.

وی در ادامه بر لزوم وحدت شیعه و سنی تاکید کرد و گفت: باید به جوانان مبانی شیعه را آموزش دهیم تا مسائل دینی و معارف الهی به نسل امروز منتقل شود.

امام جمعه کرج با اشاره نزدیکی ایام ماه محرم، ازمبلغان دینی خواست برای افزایش مشارکت مردم در بازسازی عتبات عالیات، اهمیت این موضوع را اطلاع رسانی کنند.

آیت الله حسینی همدانی گفت: پرداختن به عتبات عالیات توسط مبلغان از دیگر موارد حائز اهمیت در محرم است و حملات اخیر به عتبات عالیات سبب شده تا مردم کمتر به آنها توجه داشته باشند.

وی همچنین ساخت کتابخانه حضرت علی (ع) در صحن حضرت زهران (س) را که استان البرز موظف به ساخت آن شده است، بی نظیر خواند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *