چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۱:۳۶

عابد فتاحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکید ویژه رئیس جمهوری بر آغاز عملیات احیای دریاچه ارومیه نشانگر…

عابد فتاحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکید ویژه رئیس جمهوری بر آغاز عملیات احیای دریاچه ارومیه نشانگر پایبندی دولت تدبیر و امید به شعارهای انتخاباتی خود و ارج نهادن بر نگرانی مردم آذربایجان است.

وی اظهار کرد: دکتر روحانی از کارگروه مربوطه خواسته با دقت تمام در انتقال آب به دریاچه عمل کنند تا شاهد عواقب اجتماعی و اقتصادی در استان همانند وضعیت کشاورزی نشویم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تاکنون سمینارها، نشستها و برنامه های مختلفی برای نجات دریاچه تشکیل شده ولی خروجی چندانی نداشته است گفت: جدیت رئیس جمهوری قطع یقین نتایج مثبتی به دنبال خواهد داشت.

فتاحی اضافه کرد: دلواپسی و نگرانی دولت یازدهم برای دریاچه ارومیه قابل تحسین است و این نگرانی زمانی بیشتر به چشم می خورد که دولت تدبیر و امید اعلام می دارد برای نجات دریاچه هر اندازه ضرورت داشته باشد هزینه شود.

وی افزود: رئیس جمهوری در خصوص انتقال آب از دریای خزر به دریاچه ارومیه مواردی را تاکید کردند که در حقیقت از عوامل مهمی هستند که رعایت آنها جلوی بسیاری از کاستی ها را می گیرد.

دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در جلسه کارگروه نجات دریاچه ارومیه با ابلاغ دستور آغاز عملیات اجرایی احیای دریاچه ارومیه، اعضای کارگروه نجات دریاچه را موظف کرد تا همزمان مطالعات تکمیلی و جانبی را به منظور تسریع در اجرا و کاهش هرگونه پیامدهای منفی احتمالی، در صدر برنامه های خود قرار دهند.

با خشک شدن بیش از 90 درصد وسعت آبی دریاچه ارومیه و تبدیل شدن آن به شوره زار، این دریاچه در وضعیت شدید بحرانی قرار گرفته است.

با روی کار آمدن دولت یازدهم با دستور رییس جمهوری کمیته بررسی راههای احیای دریاچه ارومیه با مسئولیت مستقیم معاون اول رییس جمهوری تشکیل شد که به دنبال ارائه نتایج این بررسی های کارشناسی با دستور و ابلاغ دکتر حسن روحانی نجات دریاچه وارد فاز عملیاتی شده است.

8135/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.