یکشنبه، ۰۴ آبان ۹۳ - ۰۷:۳۱

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: امسال تخصیص 100 درصد اعتبارات استان فرصت قابل توجهی است تا پروژه‌های اولویت‌دار در استان عملیاتی شود….

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: امسال تخصیص 100 درصد اعتبارات استان فرصت قابل توجهی است تا پروژه‌های اولویت‌دار در استان عملیاتی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،در اردبیل،«علی آذرنژاد» معاون امور عمرانی استاندار اردبیل در جلسه‌ی کارگروه عمرانی و تأسیسات شورای پدافند غیرعامل استان اردبیل، گفت: امسال تخصیص 100 درصد اعتبارات استان فرصت قابل توجهی است تا پروژه‌های اولویت‌دار در استان عملیاتی شود.

وی از ابلاغ 700 میلیارد ریال اعتبارات عمرانی مدیریت بحران از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور به استان خبر داد و افزود: یکی از مهم‌ترین مسائل در زمان وقوع بحران‌ها تأمین بهداشت عمومی است که این امر برعهده اماکنی مانند مدارس، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی است.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: از این‌رو باید این اماکن عمومی به‌عنوان مثال در زلزله‌های هفت ریشتری و بالاتر آماده‌ی ارائه‌ی خدمات باشند و طبق قانون با مسئول هر یک از دستگاه‌ها که ساختمان‌های تحت مدیریتش در زمان حادثه با مشکل مواجه شود، برخورد می‌شود.

آذرنژاد با یادآوری اینکه یکی از مشکلات اصلی کشاورزان، حوادث غیرمترقبه و خشکسالی است، ادامه داد: با اصلاح آبیاری در کشت‌ها می‌توان از مصرف زیاد آب صرفه‌جویی کرد و در این راستا باید دستگاه‌های متولی اقدامات مناسبی در خصوص جلوگیری و کاهش بلایای طبیعی و غیرطبیعی داشته باشند.

وی افزود: دستگاه‌ها باید عملکرد و برنامه‌های خود را بمناسبت هفته‌ی پدافند غیرعامل مستندسازی کنند تا پس از تجمیع از سوی وزارت کشور به سمع و نظر مقام معظم رهبری برسد.

براساس این گزارش، «سید سعدالله رییس ساداتی» مدیرکل پدافند غیرعامل استان اردبیل نیز گفت: باید پدافند غیرعامل را جدی گرفت تا با کاهش آسیب‌پذیری اماکن عمومی جان مردم در مقابل تهدیدات بتوانیم حفظ کنیم.

وی افزود: اعتبار جداگانه‌ای برای پدافند غیرعامل اختصاص نمی‌یابد و دستگاه‌ها خود باید در بودجه‌ی سالانه خود ردیفی برای این امر در نظر بگیرند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان اردبیل خاطرنشان کرد: رعایت پدافند غیرعامل به خصوص توسط دستگاه‌های اجرایی و خدمت‌رسان ضروریست و اعتبار مورد نظر باید در قالب اعتبار عمرانی دستگاه‌ها دیده شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *