جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۴

نماینده دهلران، آبدانان، دره‌شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی گفت: ابهامات قانونی موجود در قانون مالیات بر ارزش افزوده رفع می‌شود. به…

نماینده دهلران، آبدانان، دره‌شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی گفت: ابهامات قانونی موجود در قانون مالیات بر ارزش افزوده رفع می‌شود.

به گزارش ایسنا؛ علی‌محمد احمدی درباره مشکل اخذ مالیات بر ارزش افزوده از صنف طلافروشان اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی باید تعریف قانون مالیات بر ارزش افزوده را شفاف و ابهامات را رفع کند و همچنین زیرساخت‌ها را فراهم کند تا مالیات مضاعف اخذ نشود.

وی افزود: در حال حاضر طلافروشان عنوان می‌کنند خدمات ارزش افزوده در کارگاه‌های طلاسازی انجام می‌شود بنابراین مالیات بر ارزش افزوده نیز باید تنها در کارگاه‌های طلا سازی اخذ شود این در حالی است که در برخی مواقع طلا فروشان در مغازه خدمات تزئینی بر روی طلا انجام می‌دهند که این خدمات شامل مالیات می‌شود.

احمدی اضافه کرد: در زمینه اخذ مالیات بر ارزش افزوده در برخی تولیدات عملکرد مطلوبی داریم بطور مثال مالیات بر ارزش افزوده در صنعت خودروسازی بطور صحیحی اخذ می‌شود البته نباید فراموش کرد سامانه‌های اطلاعاتی مالی در این صنعت به درستی تعریف شده و از اخذ مالیات بر ارزش افزوده مضاعف جلوگیری می‌شود.

نماینده دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سازمان امور مالیاتی باید مکانیزمی طراحی کند که از اخذ مالیات بر ارزش افزوده مضاعف جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: در هرصورت قانون مالیات بر ارزش افزوده یک قانون است، بنابراین طلافروشان در صورت محرز شدن مالیات باید اقدم به پرداخت آن کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: در زمینه اخذ مالیات بر ارزش افزوده نیاز به قانون جدید نیست البته این قانون باید بصورت شفاف تعریف شود و در این زمینه جلسه‌ای بین سازمان مالیاتی و صنف طلافروشان برگزار شود تا مشکل برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.