دوشنبه، ۰۳ شهریور ۹۳ - ۰۱:۲۴

سلامت نیوز:سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: در میان کارمندان اعزام شده این سازمان به سیرالئون یک مورد ابتلا به ویروس ابولا مشاهده شده…

سلامت نیوز:سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: در میان کارمندان اعزام شده این سازمان به سیرالئون یک مورد ابتلا به ویروس ابولا مشاهده شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفاآنلاین، این سازمان بین المللی اعلام کرده است که کارمند بیمار بستری شده و تحت مراقبت های ویژه قرار گرفته است.

این سازمان در آخرین گزارش خود اعلام کرده است شمار کشته شدگان بر اثر ابتلا به این ویروس به 1427 نفر رسیده است.

مقامات بهداشتی انگلیس نیر عصر روز شنبه تایید کردند که اولین مورد ابتلا به ویروس مهلک و همه گیر ˈابولاˈ در این کشور مشاهده شده است.

وزارت بهداشت انگلیس اعلام کرد آزمایش های صورت گرفته بر روی یک انگلیسی که درجریان اقامتش در کشور سیرالئون به این ویروس مبتلا شده،مثبت بوده است.

این درحالی است که وزیر امور خارجه انگلیس اخیرا اعلام کرد ویروس ابولا که کشورهای غرب آفریقا را درگیر کرده ˈ تهدیدی ˈبرای انگلیس به شمار می آید.

همچنین منابع انگلیسی پنجشنبه شب گذشته نیز از مرگ یک بیمار مشکوک به مبتلا به ویروس خطرناک ˈابولاˈ در منطقه ˈدونگالˈ واقع در ایرلند شمالی خبر داده بودند.

ابولا که یکی از خطرناک ترین بیماری های شناخته شده است، درمان قطعی و یا واکسن ندارد و از طریق تماس مستقیم با ترشحات و مایعات بدن بیمار منتقل می شود.

این نگرانی وجود دارد که این بیماری بدلیل رفت و آمدها و تماس ها میان اتباع کشورهای جهان، از کشورهای آفریقایی به دیگر مناطق جهان نیز سرایت پیدا کند.

براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی ، از زمان فراگیر شدن این بیماری در اوایل سال جاری میلادی ، 2 هزار و 615 نفر به این آن مبتلا شده اند که یک هزار و 427 نفرجان خود را از دست داده اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *