جمعه، ۲۴ مرداد ۹۳ - ۱۱:۰۳

امام جمعه‌ی موقت تبریز اتحاد را عامل اصلی پیروزی مردم در انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: در جریان مشروطیت و دولت مصدق،…

امام جمعه‌ی موقت تبریز اتحاد را عامل اصلی پیروزی مردم در انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: در جریان مشروطیت و دولت مصدق، نبود وحدت باعث شکست انقلابیون شده و مردم با عبرت گرفتن از این دو جریان توانستند در بهمن‌ماه 57 انقلاب مردمی را به پیروزی برسانند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی، حجت الاسلام «علی حاجی‌زاده» در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به اینکه در هفته‌ی پیش‌رو مناسبت‌های زیادی داریم، اظهار کرد: یکشنبه(26 مردادماه) سالروز بازگشت آزادگان سربلند پس از هشت سال دفاع مقدس به خاک وطن است.

وی افزود: دوشنبه سالروز جریان اسپانیا و اندلس است که مسلمانان در سال 92 هجری پیروز شده و 800 سال در اندلس حکومت کردند اما پس از گذشت 800 سال مسیحیان با فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغاتی در مدارس و جامعه علیه اسلام ، با به راه انداختن جنگی بر مسلمانان پیروز شدند و حکومت را به دست گرفتند.

امام جمعه‌ی موقت تبریز با اشاره به فرموده‌ی رهبری مبنی بر اینکه «کودتای 28 مردادماه نتیجه اعتماد به آمریکا بود» ادامه داد: سه‌شنبه سالروز کودتای آمریکا و انگلیس در 28 مردادماه سال 1332 است که علیه دولت مصدق و آیت‌الله کاشانی انجام دادند و مصدق را دستگیر کرده و به احمدآباد تبعید کردند.

حجت الاسلام حاجی‌زاده با اشاره به آیه‌ی «وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ»(همگان دست در ریسمان خدا زنید و پراکنده مشوید)، گفت: در هر انقلابی اتحاد و وحدت عامل اساسی بوده و سیاست امام خمینی(ره) نیز بر همین پایه استوار بود و با وحدت مسلمانان انقلاب اسلامی ایران را رهبری کرده و به پیروزی رساندند و پس از پیروزی انقلاب نیز با تشکیل گروه‌های مختلف مردمی چون بسیج، کمیته و سپاه پاسداران، راه هرگونه نفوذ دشمنان به کشور را بستند و از همین‌رو پس از گذشت 35 سال از این انقلاب الهی هر نقشه‌ای که دشمنان علیه ایران و اسلام کشیده‌اند نقش بر آب شده و اثری نداشته است.

امام جمعه‌ی موقت تبریز با اشاره به 30 مردادماه سالروز به آتش کشیدن مسجد الاقصی توسط رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی خاطرنشان کرد: مسجد الاقصی نخستین قبله‌گاه مسلمانان و محل معراج پیامبر اکرم(ص) است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *