سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۱۵

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، وزیران خارجه 28 کشور عضو اتحادیه اروپا امروز در بروکسل با اعمال تحریم های…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، وزیران خارجه 28 کشور عضو اتحادیه اروپا امروز در بروکسل با اعمال تحریم های جدید علیه روسیه بر لزوم حل بحران داخلی اوکراین از طریق مذاکراه و دیپلماسی تاکید کردند.

در این نشست “دیدیه بورکهالتر” رئیس جمهوری سوئیس که کشورش ریاست دوره ای سازمان امنیت و همکاری اروپا را عهده دار است، از آغاز فعالیت کارگروه ویژه ای به ریاست “ولفگانگ ایشینگر” دیپلمات کارکشته آلمانی برای انجام اقدامات میانجیگرانه با هدف حل بحران اوکراین از این هفته خبر داد.

بورلکهالتر در مورد این که آیا در مذاکرات میانجیگرانه اروپا، گروه های طرفدار روسیه در اوکراین نیز حضور خواهند داشت گفت: ما در حال حاضر در مورد روش و جهت گیری این مذاکرات گفتگو می کنیم.

وزیران خارجه اتحادیه اروپا همچنین تحریم های جدیدی را علیه مسکو اعمال کردند. بر این اساس برای نخستین بار نام دو شرکت فعال در شبه جزیره کریمه در فهرست شرکت های تحریمی این اتحادیه قرار گرفت. ممنوعیت سفر 13 مقام دیگر لشکری و کشوری روسیه و بلوکه شدن حساب های آنها در اروپا از دیگر اقدامات تحریمی علیه روسیه بود.

به این ترتیب شمار مقامات روسی که اسامی شان پس از بحران اوکراین به فهرست تحریم های اتحادیه اروپا وارد شده به 61 نفر رسید. بر این اساس با توافق مقامات اتحادیه اروپا هر گونه ارتباط تجاری با اعضای شرکت های تحریمی نیز ممنوع اعلام شده است.

منابع آگاه می گویند در موضوع برخورد تندتر با روسیه از جمله اعمال تحریم های شدیدتر علیه این کشور در بین اعضای اتحادیه اروپا همچنان اختلافاتی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.