جمعه، ۲۵ اردیبهشت ۹۴ - ۰۹:۵۳

به گزارش میهن پست – پزشک معالج مریم پس از عمل جراحی یک باند استریل نیم‌متری را درون شکم وی جا گذاشته بود…

به گزارش میهن پست – پزشک معالج مریم پس از عمل جراحی یک باند استریل نیم‌متری را درون شکم وی جا گذاشته بود که اگر بیشتر از این در شکم وی می‌ماند، ممکن بود جانش را از دست بدهد. بعد از این، راز دردهای این بیمار فاش شد. وی بلافاصله تحت عمل جراحی قرار گرفت و باند نیم‌متری از بدنش خارج شد.اشتباه پزشکی این‌بار در بیمارستانی در شهر بابل رخ داد که در آن زن بیمار پس از انجام یک عمل جراحی، متوجه شد پزشکش نیم‌متر باند استریل را در بدنش جا گذاشته است؛ باندی که تا دو ماه تصور می‌شد غده سرطانی است و همین موضوع باعث شده بود که بیمار روحیه‌اش را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه «شهروند»، ماجرا از این قرار بود که دو ماه پیش زن جوانی به نام «مریم بانو» در بابل پس از انجام معاینات پزشکی متوجه شد که باید تحت عمل جراحی قرار گیرد و پزشک معالج وی زمان عمل را تعیین کرد.

این زن روز موعود به بیمارستان رفت و تحت عمل جراحی قرار گرفت. قرار بود یک عمل ساده باشد و این زن پس از انجام عمل جراحی خیلی زود سلامتی‌اش را به دست آورد اما این پایان ماجرا نبود. مریم وقتی که از بیمارستان مرخص شد، احساس درد و بدحالی او را عذاب می‌داد. تا جایی که دوباره به پزشکش مراجعه کرد و معاینات پزشکی از سر گرفته شد.

مریم اما این‌بار از پزشکش خبری شنید که او را از زندگی ناامید کرد. پزشک معالج مریم به او گفت که در شکمش یک غده سرطانی وجود دارد و این درد‌ها و بدحالی هم به‌خاطر همین موضوع است.

مریم که خودش را باخته بود، به پزشک‌های دیگر مراجعه کرد و در نهایت در تهران پس از سونوگرافی، چیزی را شنید که باور نمی‌کرد. بدحالی و دردهای زیاد مریم نه به خاطر غده سرطانی بود و نه هیچ بیماری دیگر؛ یک باند استریل نیم‌متری‌ عامل تمام این دردها بود.

پزشک معالج مریم پس از عمل جراحی یک باند استریل نیم‌متری را درون شکم وی جا گذاشته بود که اگر بیشتر از این در شکم وی می‌ماند، ممکن بود جانش را از دست بدهد. بعد از این، راز دردهای این بیمار فاش شد. وی بلافاصله تحت عمل جراحی قرار گرفت و باند نیم‌متری از بدنش خارج شد.

زن جوان بعد از عمل جراحی ماجرای بیماری‌اش را اینگونه تعریف می‌کند: «به علت بیماری تخمدان رحم مجبور به تخلیه رحم در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بابل شدم و بعد از جراحی هر روز با درد شدیدی در ناحیه شکم مواجه بودم. هر روز که می‌گذشت حالم بد‌تر از روز قبل می‌شد.»

مریم بانو پوراسماعیل در ادامه صحبت‌هایش می‌گوید: «به علت این دردها به پزشکی که من را عمل کرد مراجعه کردم و او بعد از انجام سونوگرافی گفت یک غده سرطانی بدخیم در ناحیه شکمم وجود دارد. بعد از شنیدن این خبر روحیه خودم را از دست دادم. هر روز که می‌گذشت رنگ صورتم به زردی و کبودی نزدیک‌تر می‌شد تا این‌که به پیشنهاد خانواده‌ام به بیمارستان‌ها و پزشکان دیگر هم مراجعه کردیم و آنها گفتند یک چیز حباب‌مانندی در شکم شما وجود دارد ولی غده سرطانی نیست.»

فیروزجایی همسر این بیمار بابلی هم در این مورد می‌گوید: «بعد از انجام این سونوگرافی‌ها مجددا نزد خانم دکتر «س.م» که همسرم را عمل کرد رفتیم و گفتم اگر اشتباهی سهوا از جانب شما اتفاق افتاده ما نادیده می‌گیریم و از شما خواهش می‌کنم جان همسرم را نجات دهید. ولی این خانم دکتر با قاطعیت گفت که از من کاری ساخته نیست و باید همسرت را نزد متخصص غدد ببرید چون یک تومور بدخیم دارد. بعد از مدتی وقتی حال همسرم خیلی بد شد او را به تهران بردیم و یک پزشک حاضر شد همسرم را پذیرش کند.»

فیروزجایی ادامه داد: «پزشکی که در تهران همسرم را معاینه کرد یک سونوگرافی سه بعدی گرفت و بعد از دیدن آن متوجه یک جسم مشکوک در شکم همسرم شد. دکتر گفت هرچه هست یک جسم است و غده سرطانی و یا چیز دیگری نیست. بعد از عمل جراحی یک باند استریل نیم‌متری از شکم همسرم خارج شد. بعد از شنیدن این موضوع در حال حاضر مراحل قانونی، تخلف این پزشک به نام «س.م» در حال انجام است و من دیگر حاضر به بخشش وی نیستم. این باند حدود دو ماه در شکم همسرم بود و به علت بد بودن حالش، من و فرزندانم ۲ ماه در برزخ بودیم و همچنان هم حالت روحی طبیعی نداریم. برای همین از مسئولان مربوطه عاجزانه خواهشمندم به داد مردم در بیمارستان‌ها برسند تا مانند ماجرای همسر من دیگر تکرار نشود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.