جمعه، ۰۹ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۰

عباس قائد رحمت در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد نتایج تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: توسط مجلس هیئتی…

عباس قائد رحمت در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد نتایج تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: توسط مجلس هیئتی برای تحقیق و تفحص تعیین و در نهایت گزارش تحقیق در صحن علنی مجلس قرائت و برای بررسی و اعلام رای به قوه قضاییه ارسال شد.

وی گفت: قوه قضاییه براساس قانون باید ظرف مدت سه ماه خارج از نوبت موضوع تخلفات سازمان تامین اجتماعی را بررسی و نتایج را اعلام می کرد اما متاسفانه این مهلت تمام شده و براساس آخرین اخبار به دست آمده قوه قضاییه بررسی های خود را انجام داده و مسئولان عنوان کردند که به وقت بیشتری نیاز دارند.

عضو هیئت تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی گفت: از مسئولان قوه قضاییه سئوال خواهیم کرد که کار به کجا رسیده و قطعا به عنوان هیئت تحقیق و تفحص این موضوع را دنبال کرده تا در زمان قانونی آن، رای نهایی اعلام شود.

قائد رحمت در مورد تحقیق و تفحص انجام شده از سازمان تامین اجتماعی در دوره قبل مجلس نیز اظهار داشت: متاسفانه در دوره قبل نتیجه تحقیق و تفحص مشخص نشد و بنا به دلایل نامعلوم عملیات تحقیق و تفحص متوقف شد اما در این دوره مجلس توسط هیئتی که تعیین شده اند پرونده به طور کامل بررسی و نتیجه آن نیز به قوه قضاییه اعلام شد به طوریکه هم پرونده های فعلی و هم پرونده و سوابق گذشته سازمان تامین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت و این اولین باری است که در سازمان گزارشها تا قوه قضاییه منعکس شده و عملیات تحقیق با عمق و دقت لازم انجام شده است.

به گفته وی، منتظر هستیم تا قوه قضاییه در زمان قانونی خود موضوع تحقیق را بررسی و نتایج آن را اعلام کند چون نکات مهمی در این پرونده در مورد مباحث و مشکلات مالی وجود داشت که باید به سرعت مورد بررسی قرار گیرند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: اگر ما برخورد قوی و مقتدرانه با دستگاهها نداشته باشیم افرادی که در زمینه فساد مالی در کشور فعال شده اند باعث بروز مشکلات جدی تری در آینده می شوند به همین دلیل نیاز داریم که با جدیت تمام تر مبارزه با مفاسد اقتصادی و مالی در کشور اجرایی شود و این درخواست رهبر معظم انقلاب نیز است که باید عملا وارد شده و شعارگونه رفتار نکنیم تا جایی که هیچکس به خود اجازه فساد مالی را نداشته باشد تا در آینده نیز اختلاسی صورت نگیرد.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بررسی پرونده فساد مالی سه هزار میلیارد تومانی بیش از دو سال در قوه قضاییه طول کشید و هر سال که جرم و تخلفی اتفاق بیفتد اگر با سرعت رسیدگی شود قطعا اثرگذار خواهد بود یعنی به عنوان یک عامل بازدارنده خواهد بود و مجازاتها نیز باید با جدیت و بدون هیچ اغماضی صورت گیرد و این موارد میزان جرم و جنایت و تخلف را در کشور کاهش خواهد داد.

قائد رحمت گفت: اگر زمان رسیدگی به پرونده تخلفات و فساد مالی طولانی شود اثرگذاری خود را از دست می دهد و ما به دنبال این هستیم که هرچه سریع تر رای برای تخلفات سازمان تامین اجتماعی صادر و اعلام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.