یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۸:۵۳

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، “توماس گرمینگر” رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا،اعلام کرد: شبه نظامیان مستقر در…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، “توماس گرمینگر” رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا،اعلام کرد: شبه نظامیان مستقر در شرق اوکراین مانع از دسترسی کامل بازرسان این سازمان به محل سقوط هواپیمای مالزیایی شده‌ و بازرسان نتوانسته اند تحقیقات مورد نظرشان را انجام دهند.

این در حالی است که اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز جمعه نشستی اضطراری در نیویورک داشتند و خواهان انجام تحقیقات کامل، دقیق و مستقل بین المللی در خصوص سقوط این هواپیما شدند.

حدود ۳۰ نفر از بازرسان بین‌المللی با بالگرد به محل سانحه هواپیمایی مالزی در شرق اوکراین اعزام شده اند اما به گفته مقامات اروپایی آنها نتوانستد ماموریت خو را انجام دهند. به گفته یکی از سخنگویان سازمان امنیت و همکاری اروپا، جدایی طلبان در حضور بازرسان تیر هوایی شلیک کردند.

پرواز ام‌اچ۱۷ هواپیمایی مالزی با ۲۹۸ سرنشین، روز پنجشنبه، در نزدیکی روستای گرابوو در محدوده تحت کنترل جدایی طلبان اوکراین سقوط کرد. مقامات اوکراین گفته اند که جدایی طلبان جعبه سیاه حاوی اطلاعات پرواز را یافته و به روسیه تحویل داده اند.

اما “ویتالی چورکین” نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت گفت که باید درباره سقوط این هواپیما تحقیقات بیطرف انجام شود. چورکین دولت اوکراین را مقصر اصلی معرفی کرد و گفت که نیروهای اوکراین در شرق این کشور، غیرنظامیان را هدف قرار داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.