پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۳

پسر جوانی که متهم است سه‌نفر از اعضای خانواده‌اش را به قتل رسانده است به‌زودی پای میز محاکمه می‌رود. به گزارش شرق، این…

پسر جوانی که متهم است سه‌نفر از اعضای خانواده‌اش را به قتل رسانده است به‌زودی پای میز محاکمه می‌رود.

به گزارش شرق، این جوان که مهرداد نام دارد چهارسال قبل با ریختن بنزین در خانه پدرش اعضای خانواده‌ را به آتش کشید و سه‌نفر از آنها را به قتل رساند.

ماموران پلیس اواسط سال 89 باخبر شدند خانه‌ای در اطراف تهران به آتش کشیده ‌شده ‌است. دقایقی بعد از اعلام این خبر ماموران آتش‌نشانی در محل حاضر شدند و حریق را خاموش کردند. آنها وقتی وارد خانه دودگرفته ‌شدند فهمیدند چندنفر در خانه هستند که به‌شدت دچار سوختگی‌ شده‌اند.

با توجه به اینکه تکنیسین‌های اورژانس هم در محل حاضر بودند مصدومان بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند. وضعیت هر چهارنفر وخیم اعلام شد تا اینکه پزشکان اعلام کردند دو کودکی که در این آتش‌سوزی آسیب دیده ‌‌بودند به‌همراه پدرشان جان خود را از دست داده‌اند و فقط مادر خانواده زنده ‌مانده است.

 پلیس در مدتی که زن مجروح در بیمارستان بود درباره این خانواده تحقیقاتی انجام داد. یافته‌ها نشان می‌داد اعضای خانواده پنج‌نفر بودند و مهرداد پسر بزرگ خانواده و مروارید و میثم دو فرزند دیگر به‌همراه پدر و مادرشان با هم زندگی می‌کردند.

آنطور که همسایه‌ها به پلیس گفتند مهرداد از مدت‌ها قبل با اعضای خانواده‌اش درگیری داشت و هرازگاهی با پدرش بگومگو می‌کرد. ضمن اینکه آتش‌نشانی هم بعد از انجام کارهای کارشناسی اعلام کرد آتش‌سوزی عمدی بوده‌ است چرا که اولا ماده محترقه‌ای که در خانه استفاده شده بنزین بوده که به مقدار زیاد در خانه پاشیده شده ضمن اینکه در ورودی با قفل کتابی بسته‌ شده ‌بود و زمانی که ماموران برای امداد به خانه رفتند با در بسته مواجه شدند و مدتی زمان برد تا بتوانند قفل را باز کنند.

مطابق گزارش کارشناسان یکی از علل مهم سوختگی وسیعی که اعضای خانواده دچار آن شدند بسته‌بودن در بود چراکه آنها راه فراری نداشتند.

با توجه به اینکه مهرداد زمان وقوع حادثه در خانه نبود ماموران به او مشکوک شدند و وی را مورد بازجویی قرار دادند. این جوان 18ساله ابتدا سکوت کرد و مدعی ‌شد نقشی در این آتش‌سوزی نداشته اما با بهبود نسبی مادرش وی گفت عامل این آتش‌افروزی پسرش مهرداد ‌است.

 او گفت: «مهرداد نوجوان بود و رفتارهایی می‌کرد که پدرش نمی‌توانست تحمل کند و همین هم باعث اختلاف شدید میان آنها شده ‌بود. او مرتب به ما می‌گفت شما به من اهمیتی نمی‌دهید. با اینکه درگیری بین ما شدید نبود اما مهرداد همیشه گله‌مند بود. او فکر می‌کرد ما به میثم و مروارید اهمیت بیشتری می‌دهیم به همین دلیل هم شب حادثه خانه‌ را آتش زد.»

مهرداد در نهایت لب به اعتراف گشود و گفت: «خیلی از دست پدر و مادرم ناراحت بودم آنها نسبت به من بی‌توجه بودند و طوری رفتار می‌کردند که من بی‌حرمت شوم. رفتارشان طوری بود که انگار من آدم بی‌عرضه‌ای هستم و نمی‌توانم کاری در زندگی‌ام بکنم ما با هم درگیری شدیدی داشتیم. آنقدر از زندگی خسته ‌شده ‌بودم که تصمیم گرفتم همه اعضای خانواده‌ام را بکشم و بعد هم خودکشی کنم. مدت‌ها بود که این نقشه را در سر داشتم. شب حادثه وقتی فرصت را مناسب دیدم یک گالن بنزین خریدم. از خانه بیرون رفته ‌بودم و شب آنجا نبودم بعد که بنزین را خریدم وارد خانه شدم و همه‌جای خانه را بنزین ریختم همه خواب بودند. بیرون آمدم قفل کتابی به در زدم تا کسی نتواند خارج شود و بعد کبریت را کشیدم و همه‌جا را آتش زدم و خودم فرار کردم.»

مهرداد در همه مراحل بازجویی اعلام کرد به‌خاطر اینکه والدینش نسبت به او بی‌توجهی می‌کردند دست به این کار زده ‌است. با تکمیل تحقیقات و شکایت مادر مهرداد از وی، پرونده منجر به صدور کیفرخواست و برای محاکمه به دادگاه کیفری‌ استان تهران فرستاده ‌شد. روز گذشته هرچند مهرداد از زندان به دادگاه آورده ‌شده ‌بود اما به دلیل اینکه مادرش در جلسه حاضر نشد و پرونده نیز نواقصی داشت ادامه محاکمه به آینده موکول شد.

مطابق نواقصی که هیات قضات گرفتند دادسرا موظف شد تا اولا زمان دقیق مرگ سه‌مقتول پرونده را مشخص کند تا تقدم و تأخر مرگ فرزندان و پسر و مساله ولی‌دم‌بودن هرکدام مشخص شود ضمن اینکه برگه انحصاروراثت در پرونده موجود نبود و قضات با توجه به این نواقص دستور برطرف‌کردن آن از سوی دادسرا را صادر کردند. با بازگشت پرونده، مهرداد یک‌بار دیگر پای میز محاکمه خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.