دوشنبه، ۰۷ تیر ۹۵ - ۰۶:۰۲
اتوبوس‌های بدون راننده در سوییس

اتوبوس‌های بدون راننده در خیابان های سوئیس در حالی آغاز به کار کردند که این کشور در حال حاضر طی یک آزمایش دو…

اتوبوس‌های بدون راننده در خیابان های سوئیس در حالی آغاز به کار کردند که این کشور در حال حاضر طی یک آزمایش دو مرحله‌ای از دو اتوبوس خودران برای جابجایی مسافران در اطراف شهر سیون استفاده که این برنامه به صورت آزمایشی و برای بررسی بیشتر عملکرد این خودروها در ترافیک شهری اجرا می‌شود. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

آغاز به کار اتوبوس‌های بدون راننده در سوئیس به عنوان بخشی از یک برنامه‌ آزمایشی دوساله برای ارزیابی عملکرد خودروهای بدون راننده در ترافیک روزمره‌ شهری انجام می‌شود. این اتوبوس‌ها به عنوان اولین خودروهای خودران در عرصه‌ حمل‌ونقل عمومی به صورت آزمایشی استفاده می‌شوند چرا که کشور سوئیسی ها به جمعیت فزاینده‌ای پیوسته که دارد تمایل به استفاده از پتانسیل اتوبوس های برقی بدون راننده دارند.

اتوبوس‌های بدون راننده تحت نظر کمپانی اتوبوسرانی سوییس با نام  “PostBus ” و یک نرم افزار مسیریاب شهر سیون به نام “BestMile ” که توسط دو فارغ‌التحصیل به نام‌های آن کویمانز  و رافائل گیندرات توسعه یافته حرکت می‌کنند. آنها بر این باورند که طرحشان می‌تواند مانند یک برج مراقبت فرودگاه، ناوگان خودروهای خودران را کنترل کند.

کمپانی‌های بزرگی همچون گوگل، اپل، تسلا و بسیاری از برندهای پرسابقه‌ خودروسازی مانند بنز و ولوو هم در زمینه‌ خودروهای خودران و نیمه‌خودران در حال پژوهش هستند.

اتوبوس‌های بدون راننده در هنگام حرکت به محض مواجهه با یک شیء جدید، آن را شناسایی کرده و بنا به ضرورت واکنش‌هایی مانند ترمز یا تغییر مسیر را از خود نشان می‌دهد.

این اتوبوس‌ها دارای تهویه مطبوع، یک باتری پشتیبان و یک رمپ دسترسی برای معلولان است و قابلیت این را دارد که به طور همزمان ۱۱ مسافر را جابجا که البته لازم به ذکر است که این خودروها دارای ۱۱ صندلی بوده و سرعت آن تنها ۲۰ کیلومتر در ساعت است.

بد نیت بدانید که مکان‌های دیگری در سراسر جهان از جمله کالیفرنیا و سنگاپور و واشنگتن دی سی نیز از این اتوبوس‌های بدون راننده استفاده می‌کنند که به گفته‌ مسئولان حمل‌ونقل سوییس، در حال حاضر استفاده از اتوبوس‌های بدون راننده به معنی جانشین‌سازی کامل آن‌ها با راننده‌های کنونی نیست.

با هم در میهن پست تصاویری از اتوبوس‌های بدون راننده در خیابان های سوئیس را تماشا می کنیم.

منبع: swissinfo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *