جمعه، ۲۰ دی ۹۸ - ۰۷:۳۸
اتوبوس برقی خودران

اتوبوس برقی خودران در حالی توسط کمپانی بوش ساخته شده که این کمپانی از این اتوبوس در نمایشگاه CES2020  رونمایی کرده است. در…

اتوبوس برقی خودران در حالی توسط کمپانی بوش ساخته شده که این کمپانی از این اتوبوس در نمایشگاه CES2020  رونمایی کرده است. در این مطلب از میهن پست این محصول جدید را به شما کاربران عزیز معرفی خواهیم کرد.

اتوبوس برقی خودران بوش در حقیقت آینده حمل و نقل شهری در جهان را به نمایش گذاشته است. این وسیله نقلیه برقی جادار یک کانسپت است که برای هر مسافر یک صفحه نمایشگر دارد و سیستم پیشرفته دوربینی آن اطمینان حاصل می‌کند که شیئی در اتوبوس باقی نمانده باشد و یا آدامسی به صندلی ‌ها نچسبیده باشد.

در این اتوبوس اینترنت اشیا، حسگرها و سخت‌افزارهایی پیشرفته استفاده شده است و ورودی آن هیچ کلیدی ندارد. خودرو سونی هم که در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفت، تقریبا شبیه به این خودرو است.

این خودروی بوش به رادار، حسگر اولتراسونیک، سیستم‌ های کنترل ترمز و اجزایی خاص برای فرمان خودرو مجهز است. یک نرم‌افزار مکان ‌یابی مبتنی بر نقشه هم برای تعیین دقیق محل اتوبوس در آن قرار دارد.

حسگرهای مبتنی بر دوربین، کابین اتوبوس را بررسی می‌ کنند تا از وجود اشیاء باقی مانده آگاه شوند. کانسپت این اتوبوس برای به حداکثر رساندن فضای داخلی اتوبوس طراحی شده و پنجره‌ های کناری آن بسیار بزرگ هستند تا مسافران بتوانند بهترین دید را نسبت به فضای بیرون از خودرو داشته باشند.

باهم در میهن پست تصاویری از اتوبوس برقی خودران بوش را مشاهده خواهیم کرد.

[highlight]منبع: dailymail[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *